בני ברק: רב חדש בקהילת חב"ד 

המרא דאתרא החדש דב"ב הרה"ג יצחק אייזיק לנדא שנבחר לפני כחודשיים מינה את תלמידו הרב מרדכי ריפקיינד לרב בית כנסת קהילת חב"ד בשכונת 'פרדס כץ'

רב חדש לחב"ד בבני ברק
רב חדש לחב"ד בבני ברק
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

השבוע התקיימה התוועדות מיוחדת ורבת רושם בבית הכנסת של קהילת חב"ד בשכונת פרדס כץ. בהתוועדות ציינו את מינוי הרה"ג מנחם מרדכי ריפקיינד לרב הקהילה ובית הכנסת. ההתוועדות התקיימה בעידודו ובברכתו של המרא דאתרא החדש דב"ב הרה"ג יצחק אייזיק לנדא שהחל את משרת ברבנות העיר לפני כחודשיים.

בית הכנסת הוקם לפני תריסר שנים על ידי הרב שלמה מרגליות, והוא משמש כבית כנסת לקהילת חב"ד בשכונה, מקום להפצת חסידות בקרב התושבים ומקורבים מכל האזור.

גבאי קהילת חב"ד הוזמנו במשך השבוע למעונו של הרה"ג חיים יצחק אייזיק לנדא, רבה של בני ברק, לאמירת 'לחיים'. הרב לנדא שיבח את הגבאים על היוזמה, והזכיר כי הרב ריפקיינד שהיה מראשוני תלמידיו בעיר צפת, ובשנים שלאחר מכן מתלמידי אביו הרב משה לנדא זצ"ל ואף השתתף ב'שימוש' בדיוני בית הדין במשך כמה שנים.

התרגשות מיוחדת ניכרה על פניו של הרב לנדא כשהרב ריפקיינד הציג בפניו מכתב המלצה נדיר שקיבל מאביו הרב לנדא זצ"ל, בו הוא כותב כי הרב ריפקיינד 'מתאים לשמש בקודש', הרב לנדא ציין כי אביו כתב מכתבים כאלו לעיתים נדירות ביותר.

כיבד בנוכחותו בטקס הרה"ג יוסף יצחק בלינוב – רב מרכז בני ברק וראש כולל 'פעמי יעקב', שהרב ריפקיינד למד אצלו וקיבל ממנו 'היתר הוראה'. הרב בלינוב דיבר על חשיבות העניין של רב ומורה הוראה בבית הכנסת הקהילתי. כך, כשמתעוררת שאלה ניתן לקבל מענה הלכתי ברור באופן מיידי.

הרב בלינוב סיפר על היכרותו עם הרב ריפקיינד, ועל כך שהוא מתאים להיות רב הן בנגלה הן בחסידות והן בהנהגה.

עוד כיבד בנוכחותו, הגאון רבי אהרון שפירא רבה של פרדס כץ ואב"ד דק"ק הימנא, שדיבר על חשיבות ההשפעה על התושבים, והנהגת הקהילה באופן של ימין מקרבת.

הרב מנחם מרדכי ריפקיינד משמש זה שנים ארוכות ב'בית הוראה להלכה ומשפט' ברחובות בראשותו של הרה"ג הרב מאיר אהרון וכן כדיין ב'בית דין צדק לממונות – כפר חב"ד' בראשותו של הרה"ג מאיר אשכנזי רב ומד"א כפר חב"ד.

את בית הכנסת גדשו אנ"ש ומקרובים מהשכונה ומכל רחבי העיר שהצטרפו להתוועדות החסידית שנערכה סביב שולחנות ערוכים, ונמשכה עד השעות הקטנות של הלילה.

השארת תגובה