הושק קו חדש שמספרו 589 מבני ברק לעמנואל

הקו החדש 589 המקשר בין בני ברק לעמנואל, הושק לרווחתם של תושבי שתי הערים • מדובר בקו ישיר, בלי תחנות ביניים, מה שמגביר את הנוחות ואת הבטיחות, עבור מבוגרים וילדים ובני נוער כאחד, העושים דרכם מבני ברק לעמנואל ולהיפך

עמנואל
עמנואל
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

עם בחירתו של הרב אליהו גפני לראשות מועצת עמנואל, פנו אליו תושבי העיר והצביעו על הצורך בקו חשוב זה. יחד עם יועצו הרב יעקב לויפר, הושקעו מיטב המאמצים, והפעילות לאישור הקו והשקתו – הוחשה בכל דרך.

על הצורך בקו זה, יידעו את ראשי משרד התחבורה, את הממונים על התחבורה באזור, בראשם ישראל אפריאט קמ"ט תחבורה, את ראשי חברת אפיקים ועוד גורמים, והביאו להתנעת ההליך.

במרכז ההליך, עמדה פגישה שהתקיימה בלשכת שר התחבורה ישראל כץ בהשתתפות ראש מועצת עמנואל הרב אליהו גפני, ויו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ הרב משה גפני.

ראש המועצה הציג בפגישה את צרכיה הדחופים של עמנואל בתחום התחבורה הציבורית. העיר מתאכלסת במהירות שיא, יותר מכל יישוב אחר בסביבה. פרויקטים שכבר הושלמו, מאוכלסים לאחרונה במהירות ותנופת הבניה הביאה לכך שמספר הזקוקים לחיבור של עמנואל לערים מרכזיות – גדל בהתמדה.

מדובר בין השאר בעובדים העושים דרכם אל עמנואל וממנה, בבני משפחה ובשלל שימושים של אנשים מהעיר עמנואל ומערים אחרות, בתחבורה הציבורית המקשרת את עמנואל למקומות רבים אחרים.

הרב אליהו גפני דיבר על מספרים ונתונים והעלה את הצורך הדחוף לעבות את מספר הנסיעות וקווי האקספרס בין עמנואל לבני ברק.

כבר כיום, ציין, מתקיימות 30 נסיעות לכל כיוון בין עמנואל ובני ברק, לצד נסיעות מעמנואל לירושלים ולמקומות אחרים. אבל השטח מוכיח שאין בנסיעות די. כחלק מהפתרון, העלה את הצורך להפעיל בהקדם המיידי את הקו החדש המתוכנן (קו 589) בין עמנואל לבני ברק.

יו"ר ועדת הכספים, הרב משה גפני הצביע על ההתפתחות הדרמטית של עמנואל בכל התחומים, וציין כי ראש חץ של הצלחת כל יישוב המבקש לדהור קדימה, הוא תחבורה נגישה, כך שיציאה מן העיר ונסיעה אליה, לא יצטרכו להיות אתגר מכביד.

שר התחבורה ישראל כץ בחן את הנתונים ואמר כי הוא רואה עין בעין עם ראש מועצת עמנואל את הצורך. עמנואל היא מופת של התיישבות ושל עשיה. בישיבה סוכם להתאים את התחבורה אל עמנואל וממנה, לפי הצרכים המתעצמים של העיר, ולהחיש את הפעלת קו 589.

התושבים קיבלו בהתלהבות את ההחלטה על הפעלת הקו החדש. הם אמרו כי הם רואים בשמחה את הקו, ככלי למינוף התפתחות עירם. אנו זקוקים – אמרו – לקשר הרציף עם ערים מרכזיות שכנות. עמנואל היא בהחלט עיר עם זיקה לבני ברק, והכפלת אוכלוסיה הצפויה בע"ה בקרוב, מחייבת היערכות מתאימה גם בתחום התחבורה.

בטקס ההשקה השתתפו בכירים שראו להם לכבוד ולעונג, להיות חלק מהצעד החשוב. ראש המועצה הגיש להם תעודות הוקרה, הנושאות את הכותרת: "נסיעה טובה ונשיאת חן!".

תושבי עמנואל אומרים כי עתה יוכלו בע"ה ילדים מעמנואל לנסוע לבדם בשמחה, אל הסבא והסבתא בבני ברק, והכל בזכות התחבורה הנוחה והמיוחדת.

השארת תגובה