הפרויקט הראשון של פינוי בינוי לציבור החרדי בירושלים יוצא לדרך

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בירושלים בראשות מ"מ ראש העיר אליעזר ראוכברגר, אישרה להפקדה תוכנית פינוי-בינוי בנווה יעקב, שבמסגרתה יבנו 235 דירות

רחוב חיות בירושלים
רחוב חיות בירושלים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשורה חשובה לציבורי החרדי בירושלים: הוועדה המקומית לתכנון ובניה בראשותו של מ"מ ראש העיר אליעזר ראוכברגר, אישרה פה אחד להמליץ לוועדה המחוזית להפקיד תכנית פינוי בינוי ראשונה עבור הציבור החרדי בעיר. המדובר בפרויקט ברחוב חיות בשכונת נוה יעקב, שבמסגרתו יבנו 235 דירות.

על פי התוכנית המבנים הקיימים כיום ברחוב חיות 5 ייהרסו, ובמקומם יבנו ארבעה מבנים בני 11 קומות מעל קומת הכניסה, כאשר הקומה העליונה הינה קומת פנטהאוז. כך שבפועל מדובר בבניין בן 10 קומות מעל קומת הקרקע. זאת בנוסף לקומות נוספות מתחת למפלס הקרקע. סך הכל כאמור 235 יחידות דיור. המתחם ממוקם בין רח' חיות ממערב, רח' מאיר בלבן ממזרח, בי"ס ברנדט מצפון, מבנה בריאות המשפחה ובניין המשטרה מדרום. שטח התכנית הינו 11.555 דונם.

מגיש התכנית הינו 'במות ישראל יזמות והשקעות נדל"ן בע"מ' ועורך התכנית הינו אדריכל רכס אלי ממשרד "אלי רכס אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ".

יצוין, כי במסגרת התוכנית יוקמו במקום גם שטחים לשימוש ציבורי כמו גני ילדים, מעונות יום, וכן שטח ירוק פתוח לשימוש הציבור. בנוסף יוקם בסמוך בית כנסת חדש לטובת השכונה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר בעקבות אישור התוכנית: "קידום תכניות להתחדשות עירונית מהוות נדבך משמעותי בתנופה שאנו מובילים בירושלים. נמשיך לסייע לתושבים וליזמים ונלווה אותם לאורך השלבים השונים, מתוך מטרה ברורה לקדם ככל הניתן ומהר, את הפרויקטים השונים של התחדשות העירונית ברחבי העיר".

מ"מ ראש העיר אליעזר ראוכברגר, אמר כי "קיימות תוכניות בניה רבות בירושלים במסגרת של התחדשות עירונית, ואני מברך על כך שסוף סוף גם תוכנית אחת עבור הציבור החרדי יצאה לדרך, לאחר שעד היום היו רק דיבורים בעניין אך לא מעשים. חשוב גם להדגיש שכל התוכנית נעשתה בשיתוף פעולה עם הציבור, רבני השכונה והמינהל הקהילתי, וזה רק צעד ראשון בקידום התוכניות הרבות שאנו מתכננים עבור פתרונות דיור לציבור החרדי בירושלים".

גבעת משואה: 706 יח"ד

במקביל, אישרה הועדה גם את תכנית 635938 להקמת מתחם מגורים חדש בדופן הצפונית של שכונת גבעת משואה – דרך חיים קוליץ, בהיקף של כ-706 יחידות דיור, כולל מבני ציבור, מסחר, תעסוקה ושטחים פתוחים לציבור.

התכנית מתייחסת לחטיבת קרקע בשטח של 75 דונם בשוליה הצפוניים של שכונת גבעת משואה ומתאפיינת בטופוגרפיה בעלת שיפועים תלולים, מאפשרת הקמת מתחם חדש, בנוי על הדופן הצפונית של שכונת גבעת משואה.

במרכז שטח התכנית יועד שטח נרחב כשטח ציבורי פתוח ושטח למבנה ציבור. בנוסף, במתחם מתוכננת דרך פנימית המשרתת את כל מבני המגורים ומבניי הציבור הבנויים לאורכה. כמו כן, מציעה התכנית בניית דופן מגורים לצידו הדרומי של רחוב קוליץ.

בפינה הצפונית מזרחית מתוכנן בנין מגורים גבוה בן 31 קומות. בתכנית קיימת תשומת לב רבה להשתלבות השכונה בטופוגרפיה הקיימת תוך שמירה על פתיחותו של הוואדי בלב הפרויקט.

התכנית תאפשר את עיבוי שכונת גבעת משואה בבניה חדשה והמשך פיתוחו של אזור דרום-מערב ירושלים, ובין השאר הצגת פתרונות לדיור בר-השגה, תוך שימוש יעיל ואופטימלי בתשתית העירונית הקיימת.

מגישת התכנית היא רמ"י (רשות מקרקעי ישראל), ועורך התכנית הינו אדריכל רנדי אפשטיין ממשרד "קולקר אפשטיין אדריכלים בע"מ".

===הדמיית השכונה החדשה במשואה, קולקר אפשטיין אדריכלים בע"מ

השארת תגובה