ראש הכולל מסביר: "רוב התרומות – עתידיות"

במכתב שהופץ לאברכי רשת הכוללים 'יששכר באהליך' מגולל הגר"א ויסבורד את השתלשלות העניינים מאז קמפיין ההתרמה 'התחנני' ומסביר מדוע לא חולקו כל הכספים שנאספו

עצרת ביששכר באוהליך בני ברק, צילום שלומי כהן (3)
עצרת ביששכר באוהליך בני ברק, צילום שלומי כהן (3)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי טענות שונות שעלו כלפי רשת הכוללים 'יששכר באוהליך', על כך שלא חילקו מלגות של חודשים קודמים מהכסף שנאסף בקמפיין ההתרמה 'התחנני' שנערך לפני כחודשיים וחצי, ראש רשת הכוללים הגאון רבי אלחנן ויסבורד שלח אמש, יום שלישי, מכתב לאברכי הרשת וגולל את השתלשלות העניינים בחודשיים שלאחר הקמפיין.

"לשאלת רבים, הנה מזה כשנה וחצי מעת הסתלקותו בסערה השמימה של מייסד רשת הכוללים רבנו הגדול מרן רה״י זצוק״ל, מצב הכוללים הלך והחמיר מיום ליום ומחודש לחודש, ודבר גלוי וידוע לכל שמעבר לקדושתו הנוראה מרן זי״ע היה מעמיד התורה ובפרט של רשתות הכוללים שייסדן טיפחם וריבם", כתב ראש רשת הכוללים לאברכים.

הרב ויסבורד הוסיף במכתבו, כי "בעקבות המצב הכלכלי ברשת הכוללים שהלך והחמיר, בהכוונת ובהוראת רשכבה״ג מרן שר התורה שליט״א יצאה הרשת בר״ח אדר ב׳ למגבית המונים, כשמרן שר התורה שליט״א אף טרח באורח נדיר והקדיש מזמנו הטהור והיקר מפז להשתתף בתפילה היסטורית באתרא קדישא בציון הרשב״י לטובת כל התורמים להצלת הכוללים, ואכן כלל ישראל מכל שכבות הציבור נענה לקריאתו הק׳ מעל ומעבר למשוער".

"רשת הכוללים חילקה לאברכי הרשת באופן מידי את כל הסכומים שנתרמו בתרומות מידיות בסך כולל של 7 מליון שקל. (סכום זה לא כלל את עלויות הקמפיין) יצוין ויודגש שכל שאר התרומות נתרמו בתשלומים ארוכי טווח הפרוסים על פני 12 תשלומים, 24 תשלומים ואף יותר".

את מכתבו מסיים הרב ויסבורד בכך ש"רשת הכוללים עושה בימים אלו כל מאמץ לממש את התרומות העתידיות שיהיו ברי חלוקה ומקווה בעז״ה להצליח בזה בהקדם. רשת הכוללים בעז״ה תצא מהמשבר מחוזקת ומחושלת בזכות לימוד תורתם ומסירות נפשם ללימוד התורה של אלפי אברכי הכוללים ובזכות מסירותם המיוחדת של רבבות התורמים היקרים, אם יש תורה יש קמח ואם יש קמח יש תורה".

"רשת הכוללים מודה בזאת לכל רבבות התורמים שנענו לקריאת רשכבה״ג מרן שר התורה שליט״א ותרמו מהונם ומאונם לייצוב רשת הכוללים ולהעמדת קרן התורה. רשת הכוללים מודה בתודה כפולה ומכופלת לעשרות הרכזים ולמאות ולאלפי הפעילים שהתמסרו בכל ליבם ונפשם להצלחת המערכה הכבירה על קיום התורה הק׳. תפילתנו שחפץ ה׳ יצליח בידנו שיתווספו ספסלים ויתרבו לומדי התורה בכל אתר ואתר".

השארת תגובה