עסקת המאה: "נתניהו מנתח נכון"

גדול הדיפלומטים, זוכה פרס הנובל וגדול המדינאים הנרי קיסנג'ר בהתייחסות לעסקת המאה של הנשיא טרמפ:" ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מנתח נכון את המצב

מימין: זלמן שובל וג'ון בולטון
מימין: זלמן שובל וג'ון בולטון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פסגה מדינית יוצאת דופן התקיימה בשבוע שעבר בארצות הברית עם וותיקי הדיפלומטיה העולמית, זאת בעקבות ביקור שגריר ישראל לשעבר והדיפלומט המוערך מר זלמן שובל. ביקורו של שובל היה חלק מקידום סיפרו דיפלומט שתורגם לאנגלית במדינה.

זמן קצר לאחר זכייתו של מר זלמן שובל כיקיר העיר תל אביב בחגיגות יום העצמאות, המריא שובל לארצות הברית על מנת לקדם את סיפרו יוצא הדופן והמרתק בתחום המדיני פוליטי "דיפלומט" שבימים אלה תורגם לאנגלית.

במסגרת הביקור, הוזמן מר שובל ללשכתו של קולגה משכבר הימים, ג'ון בולטון היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב. בשיחה בניהם שובל ובולטון העלו זיכרונות מעבודתם המשותפת בעבר ואף שוחחו ארוכות על האירועים האקטואליים.

לאחר פגישתו עם בולטון המשיך מר שובל לפגישה עם הארכי-דיפלומט, בכיר הפוליטיקאים שכיהנו אי פעם בארצות הברית וזוכה פרס נובל לשלום הנרי קיסנג'ר.

בפגישתם שוחחו שובל וקיסנג'ר ארוכות על עסקת המאה שהנשיא טראפ צפוי להציג לישראל.

קסינג'ר נתן רוח גבית מפתיעה לנתניהו ואמר על העסקה ש"ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מנתח נכון את המצב". קיסנג'ר ושובל המשיכו לדון ארוכות על ענייני סדר היום ולבסוף העניק לו את סיפרו בהקדשה מיוחדת.

סיפרו של זלמן שובל דיפלומט שראה אור בשנת 2016 בעברית מגולל בצורה מרתקת ומסקרנת את העשייה הדיפלומטית מבפנים, כפי שהיא באמת, ומגדיר את היעדים המדיניים באופק שלפנינו. זהו ספר חובה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה המדינית והמפלגתית של ישראל.

השארת תגובה