"איך אתה מעז? אתה ומפלגתך גורמים עוול לזכרון השואה"

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ח"כ החדשה, קרן ברק, נכדה לניצולת שואה, תוקפת בנאומה הראשון (20.5) את ראש ממשלת פולין על החלטתו שלא להשיב את רכושם של יהודי פולין שנגזל במלחמת העולם השנייה

חברת הכנסת החדשה מטעם סיעת הליכוד, קרן ברק, נשאה לפני דקות אחדות את נאום הבכורה והמרגש שלה מעל בימת הכנסת. ח"כ ברק בחרה לפתוח את נאומה באזכור מעשה גבורתה של סבתה בשואה ולתקוף בנחרצות את החלטתו של ראש ממשלת פולין, מתאש מורבייצקי, על אי השבת הרכוש שנגזל מיהודי פולין במלחמת העולם השנייה.

"דבריו של ראש ממשלת פולין נגעו בנקודה מאוד כואבת בהיסטוריה המשפחתית שלי", אמרה ח"כ ברק. "אני רוצה לנצל במה זו ולשאול אותך מר מורבייצקי, איך אתה מעז להצדיק את הלאמת הרכוש של היהודים שניספו ושל אלו שניצלו וברחו? אני לא כואבת את האובדן החומרי כמו את העוול שאתה ומפלגתך גורמים לזיכרון השואה. דווקא אתה צריך לגלות אומץ לב ולעמוד בפני הניאו נאצים באירופה ובפולין, שמנסים לשכתב את ההיסטוריה".

ח"כ ברק הוסיפה מעל בימת הכנסת כי "נכון שבין הפולנים ישנם גם חסידי אומות עולם שסיכנו את חייהם למען יהודים, אך היו גם כאלה ששיתפו פעולה עם הצורר הנאצי והעלו באש יהודים בעודם בחיים. ואילו אתה מר מורבייצקי העזת להגיד כי היו בשואה "פושעים יהודים" כפי שהיו "פושעים פולנים". הנאצים, רצו לרצוח יהודים. הפולנים שיתפו פעולה עם הנאצים כדי לרצוח יהודים. היהודים עשו כל מה שביכולתם בכדי להציל את חייהם מידי המרצחים. רכושם של היהודים הוא שלהם, אי החזרתו לא מהווה ניצחון להיטלר, אלא ניצחון לתאוות הבצע של מי שמחזיקים ברכוש שלא כדין."

בנוסף, ח"כ קרן ברק התייחסה בנאומה הראשון לערכים שלמענם תיאבק בכנסת ה-21, ובניהם, העצמת נשים לשיוויון זכויות והזדמנויות, חינוך הילדים, חיזוק מעמדם של העסקים הקטנים ושיפור מערכת הבריאות.