"נחשוף מי הדליף ללפיד מהחקירות"

עימות סוער בכנסת במהלך דיון על הצע"ח לאי הגבלת שרי הממשלה בין היו"ר מיקי זוהר לחבר הוועדה ח"כ יואב סגלוביץ' שהטיח בזוהר כי מדובר בשוחד פוליטי

יאיר לפיד ויואב סגלוביץ
יאיר לפיד ויואב סגלוביץ
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

דיון סוער נערך היום בכנסת בוועדה המיוחדת לביטול הגבלת שרים וסגני שרים, לאחר שהיו"ר ח"כ מיקי זוהר מהליכוד הניח מוקדם יותר על שולחן הכנסת את 'הצעת חוק החסינות'.

כאמור במהלך הדיון נרשמו חילופי דברים קשים בין זוהר לח"כ יואב סגלוביץ (יש עתיד) לשעבר ראש מפלג החקירות במשטרה.

יו"ר הוועדה חה"כ זוהר פתח בהצהרה אישית על חוק החסינות, "מקרה נתניהו הוא הדוגמה לצורך בחוק החסינות כי זו פעם ראשונה שמאשימים אדם בשוחד בלי שקיבל אגורה שחוקה לכיסו".

חה"כ יואב סגלוביץ' השיב, כי "המו"מ הקואליציוני נמצא בתווך הפלילי. כל מי שעוסק במו"מ שמוזכר בו במשתמע חוק החסינות נגוע בפלילים – כל מי שעוסק במו"מ ומוזכר בו במשתמע חוק החסינות נגוע בפליליות ואני מזהיר את כולכם".

ח"כ זוהר השיב מנגד, כי בניגוד להצכת הדברים על ידי האופוזיציה, הרי שחוק החסינות כלל לא עולה במסגרת המשא ומתן עם המפלגות, "אתה משקר לוועדה. אתה אומר שזה עלה במו"מ".

סגלוביץ': "אני מזהיר אתכם – אל תעשו טעות. הייתי חוקר אנשים ושואל שאלות, אתה לא. אני כאן כח"כ שאומר את דעתו ולא חייב לענות לך".

זוהר: "אתה יכול להפסיק לשקר פה. אתה משקר פה לציבור ואני אחשוף את השקרים. אני לא חושש ממך ולא חושש מחקירות בגלל שיש לך כמה חברים בלהב 433. עבדתם שעות נוספות להפליל את ראש הממשלה".

סגלוביץ': "מי שנותן יד להתנהלות הבלתי מקובלת שמתרחשת פה בכנסת הוא בושה וחרפה לבית הזה וגם אתה אדוני בושה וחרפה.

זוהר: "אני גם מתבייש בך. הפעולות שאתה עשית הן חמורות כאיש חוק. פלא פתאום, סגלוביץ' ביש עתיד… אף אחד לא חקר את יאיר לפיד, את גבי אשכנזי. אולי נספר מי הדליף לו מהחקירות? פתאום כולם באותה מפלגה. הציבור לא טיפש".

לדברי זוהר, "החוק הוגש בתחילת המושב ב-30.4 וכשאומרים שהוגש עכשיו זה שקר מוחלט. שמעתי גם את חה"כ לפיד מכנה אותי שליחו של נתניהו, זה ניסיון לפגוע בי ולהציגני כנער שליחויות".

זוהר הזכיר, כי "רה"מ בלם בכנסת הקודמת את חוק החסינות וכשהגשתי אותו בכנסת הנוכחת הוא הצהיר שזה אינו חלק מהמו"מ הקואליציוני ואני מקווה לשכנעו בכנסת הזו שהחוק יקודם. יש מושג של משילות, לא הכל סביב בנימין נתניהו. הוכחתי באין ספור הזדמנויות שיש לי עמדה ויש להבהיר ברורות שאלו נבחרי הציבור. מקרה נתניהו הוא הדוגמה לצורך בחוק החסינות כי זו פעם ראשונה שמאשימים אדם בשוחד בלי שקיבל אגורה שחוקה לכיסו. אף פעם לא הגישו כתב אישום כזה נגד אדם בעניינים שאין בהם כסף או שיפוי כלכלי".

הוא הוסיף, כי "לפנינו פיילוט ראשון על שוחד ללא קבל שקל לכיס. כשראיתי זאת הגעתי למסקנה שאין יותר נכון מחוק החסינות. ראיתי את העליהום התקשורתי שזה יחול על כל מי שיש לו כתב אישום וזה קשקוש. לא פעם ראשונה שהגישו כתבי אישום על שוחד פוליטי אבל כאן מגישים על יחסי תקשורת פוליטיקה ללא כסף. אעשה הכל כדי להעביר את חוק החסינות וכל עניין ייבדק בצורה מעמיקה ע"י ועדת הכנסת, זה לא יהיה חוק פרסונלי. כשראיתי את הלחץ המופעל כלפי היועמ"ש, לחץ לא סביר ולא הוגן רק כי אם יוציא את האמת לאור".

השארת תגובה