"מהוצאה לפועל אל משכן הכנסת"

חבר הכנסת משה ארבל מש"ס נשא היום במליאת הכנסת את נאום הבכורה: התחושה הקשה שליוותה אותי מהכרונולוגיה של העוני, היא זו שהביאה אותי לבניין זה

משה ארבל
משה ארבל
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

במליאת הכנסת נמשכה גם היום המסורת בה מתאפשר לחברי הכנסת שנבחרו בפעם הראשונה, לשאת את 'נאום הבכורה' שלהם במהלכה ניתנת להם ההזדמנות להציג את תכניותיהם ולפרוש את חזונם כשלוחי ציבור.

חבר הכנסת הנכנס משה ארבל מש"ס הצליח לרגש את הח"כים כשגולל את מאבקיו למען האוכלוסיות המוחלשות בימים בהם שימש כ'מתמחה' במקצוע עריכת הדין בבית המשפט בלוד.

"אבקש היום לפתוח את נאומי הראשון ולספר עלי, כמתמחה בעריכת דין, לפני כשש שנים, אחרי תקופת לימודי התואר הראשון והשני במשפטים התמחיתי בבית משפט השלום ברמלה אצל רשמת ההוצאה לפועל. לשכת ההוצאה לפועל ברמלה ריכזה בקרבה את תמצית הקושי הכלכלי האנושי עלי אדמות. אזרחים רבים תושבי לוד והסביבה, יהודים וערבים, עניים ועניים עוד יותר אשר הגיעו בדרך כלל בצו הבאה לחקירת יכולתם הכלכלית.

בכל בוקר הייתי פוגש את "השוטר מעודה" ועוד לפני עיון בשאלונים של החייב הייתי מקבל ממנו פרופיל על החייב, אך הפרופיל אשר חזר על עצמו כמעט כל פעם, באופן מזעזע, היה התיעוד של "השוטר מעודה" בו סיפר כי ממרום שנותיו במשטרה הוא כבר "זכה" להביא לחקירת יכול לחייב את הסבא של החייב, את ההורים שלו, וזה הוא דור שלישי של חייבים…

התחושה הקשה הזו שליוותה אותי מהכרונולוגיה של העוני, היא זו שהביאה אותי לבניין זה, ומיד עם כניסתי כעורך דין מתחיל וכיועץ חקיקה של ח"כ יואב בן צור פעלתי רבות לקידום חקיקה לאימוץ דו"ח הועדה למלחמה בעוני, לביטול ריבית פיגורים לחייב משלם ועוד.

חברי חברי הכנסת, בספר "סולם יעקוב", שיצא לאור לאחרונה, בו מתוארים סיפורים קטנים רבים על אדם גדול אחד, הגאון הרב יעקב אדלשטיין הרב של רמת השרון, מסופר כי בעת מחלתו כאשר לא היה מסוגל לדבר והתבקש מקלינאית התקשורת לבחור שתי מילים עליהם התאמן כדי להשיב את דיבורו שאבד היו המילים שבחר: "אמן" ו"תודה.

ניתן ללמוד מכך את תמצית אורחות חיינו בהכרת הטוב הן בין אדם למקום והן בין אדם לחברו, ובכך ברצוני להודות לשר הרב אריה מכלוף דרעי, אשר בשנים האחרונות זכיתי לשרת כראש המטה בלשכתו, בתקופה זו למדתי ממנו המון על כיצד נראית מסירות לצורכי הציבור ועל ההתמסרות הרבה לצמצום פערים בחברה ללא פשרות.

בעמדי כאן ביום זה כשלוחם של מועצת חכמי התורה בנשיאות מרן חכם שלום הכהן, וכשליחם של רבבות עמך בית ישראל, אשא תפילה כי יתקיים בי מאמרו של רבן גמליאל בפרקי אבות "כל העמלים עם הציבור יהיו עמלים עמהם לשם שמים, שזכות אבותם מסייעתם" וכפי שפירש במדרש שמואל "שזכות האבות של כל הציבור היא המסייעת לעוסקים בצרכי הציבור". ויהי רצון שזכות מרן רבינו עובדיה יוסף תגן בעדנו שחפץ השם בידינו יצלח לקדש שם שמים."

השארת תגובה