גבאי: "ממלצר במזנון לשר בממשלה"

"לראשונה נכנסתי לכאן כמלצר הגשתי אוכל לדמויות שעד אז רק קראתי עליהם, אריק שרון, אברהם שפירא – היום אני כאן נואם לראשונה כחבר כנסת, וסוגר מעגל גדול"

אבי גבאי
אבי גבאי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ אבי גבאי נשא היום בכנסת את נאום הבכורה לרגל היבחרו מחדש לכהונת חבר כנסת. (כזכור, גבאי כיהן כשר האנרגיה בממשלה ה- 34 מטעם מפלגת 'כולנו' ללא שכיהן כח"כ).

בנאומו בחר גבאי לגולל את ההיסטוריה שלו בבית המחוקקים כשהוא מעלה על נס דמויות נשכחות ביניהם כאלו אשר כבר אינם עוד בחיים כמו ח"כ אברהם רביץ, אברהם יוסף שפירא ועוד.

"לראשונה נכנסתי לכאן כמלצר הגשתי אוכל לדמויות שעד אז רק קראתי עליהם, אריק שרון, אברהם שפירא. הם נהגו לסעוד במשך שעות. גם את שמעון פרס פגשתי. הסתובבנו בין הוועדות, היינו מחלקים שתייה עם העגלות. 9 שנים נכנסתי לכאן כמשרת ברשות התקציבים במשרד האוצר, העיקר היו דיונים על רפורמות ושינויים במשק, כל פתיחת שוק התקשורת נעשתה כאן בכנסת, הרפורמה הקשה מיותר הייתה לפתיחת שוק הכבלים לתחרות. מי שמתרגש מכוח של הטייקונים היום, לא ראה את בעלי חברות הכבלים אז. הסתכלתי בהערכה רבה על הליכי החקיקה וחברי כנסת מעולים, שלא פחדו ואישור חוקים עם מתנגדים רבים, רבי כוח והשפעה. בהמשך נכנסתי לכנסת כסמנכ"ל ומנכ"ל של בזק. הכרתי אז את המשמעת הקואליציונית, שאתה מסביר ומשכנע ומצביעים הפוך".

"לאחר מכן, הגעתי לכאן כשר תורן, התברר שאתה זקיף במשמר הכנסת. העברתי חוקים בוועדת הפנים והסביבה כשר, ראיתי ועדה רצינית, הערכתי את עבודת היו"ר, דודי אמסלם, לא היה עניין של אופוזיציה וקואליציה".

"היום אני כאן נואם לראשונה כחבר כנסת, וסוגר מעגל גדול. אני מאמין בכנסת ובחשיבותה, ובהשפעתה העצומה על אזרחי המדינה. ניתן לעשות הרבה מאוד גם מהאופוזיציה, אני מתכוון להיות שותף בעיקר בוועדות הכלכליות, כדי לעשות למען הציבור. קרדיט ציבורי פחות מרגש אותי, לעשות שינויים למען האזרחים מרגש אותי".

בהמשך דבריו תקף גבאי את חוק החסינות והתריע כי מדובר בפגיעה קשה בדמוקרטיה.

בדבריו, בחר גבאי שלא להתייחס להפסדה של מפלגתו בבחירות ולדרישת חבריו למפלגה להודיע על התפטרותו לאלתר מתפקיד היו"ר.

השארת תגובה