4 הרוגים בקריסת מנוף באתר בנייה ביבנה

במוקדי החירום התקבלה קריאה על מנוף שקרס באתר בנייה ביבנה – התוצאה 4 הרוגים ונעדר אחד * ח"כים מכל סיעות הבית: "לנהוג בחומרה עם היזמים ולהענישם"

קריסת מנוף
קריסת מנוף
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ארבעה פועלי בנין נהרגו כתוצאה מקריסת מנוף עגורן באתר בניה בשדרות ז'בוטינסקי ביבנה.

כוחות ההצלה והכיבוי שהוזעקו למקום פעלו במשך זמן רב לאיתור הנפגעים שחולצו ללא רוח חיים.

חקירת המקרה הועברה הועברה למפלג "פלס" לחקירת תאונות עבודה בלהב 433 המשותף למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה וממוקם ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ).

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר בתגובה, כי "תאונת העבודה ביבנה מזעזעת ומספר הנפגעים וההרוגים באתרי בנייה בלתי נתפס! הבהרתי למשטרה מספר פעמים בחודשים האחרונים, שאני מצפה שחקירת האירועים תגיע לבירור האחריות הפלילית עד הדרגים הבכירים ביותר בחברות הבניה. אסור להסתפק בחקירת עובדי אתרי הבניה בלבד. ארדן הוסיף, כי הוא קורא גם לבתי המשפט להחמיר את הענישה לעבריינים".

ח"כ עופר כסיף הגיב לקריסת המנוף ביבנה ואמר, כי "שלושה פועלים נהרגו היום בקריסת מנוף, כמעט חצי שנה לאחר התחייבות הממשלה לרפורמה בטיחותית משמעותית. האם הפקרות או מדיניות? הגיע הזמן לסנקציות פליליות כנגד אחראים בכירים באתרי הבניה".

חברת הכנסת יחימוביץ' הגדירה את תאונת העבודה ביבנה כי אסון לאומי. "תאונת הבניה הבוקר היא אסון כבד בקנה מידה לאומי. אזלת היד המתמשכת של כל גורמי האכיפה היא בגדר רשלנות פושעת, וזילות חיי האדם היא נוראה ולא הייתה מתרחשת אם הקרבנות לא היו אנשים עניים וככל הנראה "בלתי נחשבים" בעיני הממשלה. הגיע הזמן שהיחידה המשטרתית לחקירת תאונות עבודה תפעל במקרים אלה בחומרה זהה לזו שנוהגים במקרי רצח.".

לדבריה, "יש לשלול לאלתר את רישיונה של החברה המבצעת נאות שמיר, ולסגור את שדה הקטל שלה לתקופה בלתי מוגבלת. לו היה האתר נסגר מיד אחרי מותו של נהג המשאית איציק כהן, היה נמנע מותם של 4 חפים מפשע נוספים. נראה, למרבה הצער, שרק הפסדים כספיים כבדים מאוד לחברות הבנייה ומיצוי הדין עם המנכ"לים שלהם ולא עם החוליה האחרונה בשרשרת – יביא להפסקת הקטל."

השארת תגובה