מוזס לנתניהו: "עם יגאל סרנה תעשה מה שאתה רוצה"

בסוף השבוע נחשפו תמלולים מתוך חדרי החקירות של מו"ל ידיעות ושיחותיו עם ראש הממשלה – פרקליטי מוזס: "לא עבר כל עבירה"

נוני מוזס
נוני מוזס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עם העברת חומרי החקירה מהפרקליטות לידי צוות ההגנה של ראש הממשלה, החלו כצפוי להיות מודלפים בכלי התקשורת תמלילים מתוך חדרי החקירות.

כזכור, בעוד ראש הממשלה נוהג להאשים גורמים בפרקליטות בעבירה על החוק בכך שתמלולים מתוך חדרי החקירות מודלפים לעיתונאים, הרי שכתבי המשפט לרוב נוהגים לטעון כי ההדלפות שמגיעות לידיהם אינם מגיעים דווקא מהפרקליטות, כי אם מבאי כוחם של החשודים אשר להם אינטרס בהדלפות אלו. אלא שהאמת נמצאת איכשהו לכאורה באמצע.

בסופ"ש פרסם 'ידיעות' תמלולים מתוך חדרי החקירות בפרשת 2000, המכונה 'תיק נתניהו-מוזס', המבקשים לצייר את קשרי נתניהו ומו"ל ידיעות ארנון מוזס, כיחסי 'תן וקח'. להלן התמלול:

חוקר משטרה למוזס: "ממתי אתה נפגש עם רה"מ?"

מוזס משיב: "לסירוגין מ־1996"

חוקר: "על מה נפגשתם ב־2013?"

מוזס: "נתניהו ביקש ממני עזרה בהרכבת הקואליציה. הוא חשב שיש לי השפעה על תוצאות הבחירות וגם על בנט ולפיד".

חוקר: "רק על זה דיברתם?"

מוזס: "דיברנו גם על הצפת המחירים בעיתונות ועל הרצון שלי להקטין את התפוצה של 'ישראל היום'".

בקטע מתוך הקלטה בפגישה שנערכה מדצמבר 2014, זמן קצר לפני בחירות 2015, נשמע מוזס אומר: "עזוב את זה, שאלתי אותך מי השניים שמטרידים אותך".

נתניהו עונה: "לא אמרתי שהם מטרידים אותי. אמרתי שהם מאותרגים לגמרי".

מוזס: "נו? אז אחד כבר לא מאותרג".

נתניהו משיב: "הם מאותרגים".

מוזס: "תראה מה הוא כותב בפייסבוק שלו".

נתניהו: "יכול להיות. אולי סוף־סוף הגעת לאיזון".

מוזס: "אני שואל אותך מה חשוב לך? אמרת בפעם הקודמת בנט. אני אשאל אותך עכשיו: יכול להיות שאתה אומר משהו שחשוב לך, הולכים בכיוון הזה ואח"כ אתה אומר זה לא מעניין אותי? ישבת ואמרת לי – בנט – או.קיי?"

בקטע אחר מההקלטות משוחחים נתניהו ומוזס על נפתלי בנט.

נתניהו: "המשימה שלי בבחירות האלה… בנט- להוריד אותו ל…"

מוזס: "12"

נתניהו: "מתחת ל־15".

בקטע נוסף מההקלטות משוחחים נתניהו ומוזס על ידיעה שפורסמה בדצמבר אודות שרה נתניהו ודרישת אב הבית מני נפתלי לזמן אותה לעדות.

מוזס: "העניין עם שרה – אתה רואה מלחמה, אני רואה את העניין הפוך לגמרי, בקושי רואים. ראה ביום שישי איך הייתה הידיעה על שרה".

נתניהו: "אבל אתה מייצר ואח"כ משנה".

מוזס: "אני אומר לך בדיוק ההפך. הידיעה הזו הוחבאה הכי הרבה שרק אפשר בעיתון".

בקטע נוסף ששודר אמש נשמע מוזס משוחח עם נתניהו על יגאל סרנה, שכתב בעבר ב”ידיעות אחרונות” וגם פרסם פוסטים בפייסבוק נגד נתניהו ומשפחתו.

מוזס לנתניהו: "יגאל סרנה אני בכלל לא רוצה, תעשה איתו מה שאתה רוצה. מחר תשלח לי מכתב, תהרוג… הלוואי שתוציא ממנו כסף, תוציא ממנו את מה שאתה רוצה".

עורכות הדין נווית נגב ואיריס ניב־סבאג, המייצגות את נוני מוזס, מסרו בתגובה ל'ידיעות' שהביא את הדברים, כי "השיח שהובא הוצג באופן חלקי ומגמתי. הקשבה קפדנית לדברים במלואם ולטון שבו נאמרו תחזק את העובדה שנוני מוזס לא עבר כל עבירה, ואנו נטען זאת בהרחבה בשימוע".

השארת תגובה