כל השנה, בציון הרשב"י / אליעזר קרלבך

האדמור ממונקאטש במירון (34)
האדמור ממונקאטש במירון (34)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רבות בשנים שיהודים מכל קצוות תבל נוהרים לקברו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי במירון, להעתיר בתפילה אצל הצדיק לישועת הכלל והפרט.  במשך כל השנה, בימים טובים, במועדי השנה ובימי חולין. תמיד, בכל עת ובכל שעה, עולים יהודים לציון הקדוש לבקש רחמים אצל אדוננו בר יוחאי שימליץ טוב בעדנו.  ותמיד אנחנו שם. במקום הקדוש. זוכים להסתופף בצלו הטהור, לעמוד לימינו ולשמח את ליבם של עם ישראל.  כל יהודי ויהודי, אשר עושה דרכו הארוכה לציון הקדוש יודע, כי ב"הכנסת אורחים רשב"י", ימצא רוויה לנפשו העייפה וסעודה כיד המלך להשביע רעבונו לזכות ולכבוד התנא האלוקי.

לא רק בל"ג בעומר, לא רק בימים טובים ולא רק בשבתות. במשך כל השנה, במשך כל יום. תמיד לאורו ובצילו של הצדיק, כדי לזכות את עם ישראל.  אבל לא רק לעולים לציון הקדוש. גם למי שלא עלה בידו ולא זכה לעלות לרגל, או נקלע לעת צרה לא עלינו וזקוק לישועה אצל הצדיק. כולל האברכים שבציון הקדוש, תמיד יעתירו עבורו ועבור בני ביתו. מכל העולם, במשך כל יום, כמעט בכל שעה – יהודים מתקשרים ל"הכנסת אורחים רשב"י" ומבקשים מאברכי הכולל שבפתח המערה, להזכיר את שמם לתפילה. זה לרפואה שלמה, ההוא לזיווג הגון ואחר לפרנסה ברווח.

כי כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק. וזכינו להיות שליחם של עם ישראל ולהושיב ישיבה על קברו, ולהעתיר למען כלל ישראל.  אני מודה להקב"ה על הזכות העצומה שנפלה בחלקינו להעמיד לרשות העולים להתפלל על ציון הצדיק סעודות דשנות לזכות הצדיק. אבי הרב מאיר שיחי', ממשיך ביחד עם הרב יעקב פרלמוטר כבר כמעט  50 שנה את המפעל האדיר הזה אשר כולם מכירים כ'הכנסת אורחים רשב"י' מירון' אשר מידי יום ויום, שבת וחג, מאכיל אלפי יהודים על ציון התנא האלוקי רשב"י הקדוש.  כאשר בל"ג בעומר עצמו, מוקמים אוהלי ענק בסמוך לציון הקדוש, לקליטת רבבות העולים מירונה, עם סעודות ענק לכבוד הצדיק, אוכל ושתייה לכל אורך היממה בשפע.

רגש השיא ביום הנשגב בל"ג בעומר הוא מעמד התפילה המרומם בפתח המערה, סדר התפילה המיוחד, הזכרת שמות הזקוקים לישועה ורגע הדלקת הנר הקדוש בפתח המערה עם גדולי ומאורי הדור שליט"א אשר חוצבים להבות אש. ההתרגשות צפה בי כשאני נזכר בל"ג בעומר שנה שעברה, כשהגיעו משפחת א.ל. עם בן ה-3 לערוך לו "חלאקה" במירון ולומר תודה לרבי שמעון, אחרי שהמתינו 17 שנה ולא היה להם ילדים – זוג מבוגר שנראה יותר כמו הסבא והסבתא של הילד מאשר ההורים שלו… עין לא נותרה יבשה ב'חלאקה' הזה.  וזה רק על קצה האצבעות אין מספיק עטים בעולם, ואין די נייר ביקום להספיק לתאר את הניסים והנפלאות אשר רואים אצל הרשב"י הקדוש, ניסים שראיתי במו עיני, ששמעתי מכלי ראשון, מפי בעל המעשה. לא אוכל לפורטם כי רבים הם. כל יהודי יודע שאצל רשב"י התפילות לא חוזרות ריקם, אף פעם.

הניסים האלה, והסיפורים שאנו שומעים מפי כל כך הרבה יהודים שלוקחים חלק בסעודות של הרשב"י ומשמחים את בניו, שרואים ישועות עצומות ונפלאות בזכות התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, זה מה שנותן לנו את הכח לפעול למען עם ישראל לקחת חלק בזכות העצומה בשמחת הרשב"י.  שיתקבלו תפילותינו ברחמים וברצון וימלא הקב"ה משאלות לבנו לטובה, אכי"ר.

השארת תגובה