נתניהו: "אתמודד עם הדין עם סיום תפקידי"

ראש הממשלה נתניהו מכין את הקרקע לחוקי החסינות – "מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה במשרה מלאה, אתמודד עם הדין אחרי שאסיים את תפקידי"

נתניהו
נתניהו
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

על רקע ההתקדמות במגעים הקואליציוניים, נחשף כי ראש הממשלה מתכוון אכן להעביר את 'חוק החסינות' ולהשתמש בכך על מנת לחמוק מהעמדה לדין לאורך כהונתו.

על פי הדיווח ב'החדשות', בימים האחרונים הודיעו רה"מ נתניהו וסביבתו למספר חברי כנסת שהם "מחליפים דיסקט" ויוצאים מעתה להילחם על חסינותו בכל הכוח.

בין שלל הטיעונים הנשמעים בסביבת נתניהו, ״מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה במשרה מלאה. אחרי שאסיים את תפקידי אתמודד עם הדין. אזרחי ישראל ידעו מה מצבי ובחרו בי. אם הייתי חושב על טובתי האישית הייתי מנהל את המשפט כשאני ראש ממשלה ולא כאזרח פרטי, אבל אני מבין שזה לא טובת המדינה״.

באופוזיציה כצפוי מבהירים כי יתנגדו בכל הכח להעברת החוק.

ח"כ יחימוביץ הגיבה לדיווח ואמרה, "אני מסכימה עם נתניהו: לישראל מגיע ראש ממשלה במשרה מלאה. לכן, משעה שיוחלט, על הגשת כתב אישום – עליו להתפטר מיד ולנהל את קרב חייו המשפטי מספסל הנאשמים, ולא לגרור עמו מדינה שלמה חפה מפשע. כך ישראל תזכה בר"מ במשרה מלאה, ובתקווה גם נקי כפיים וישר דרך, שלא שקוע בבוץ עברייני, ושאינו מחריב את המדינה כדי להציל את עורו."

ח"כ יואב סגלוביץ (כחול לבן) בתגובה לכוונתו של נתניהו לדחות את הדין לסיום כהונתו, "ראש ממשלה במשרה מלאה זה לא מספיק. לאזרחי מדינת ישראל מגיע ראש ממשלה הגון, ישר המהווה דוגמה אישית. דבר שהוא בלתי אפשרי כאשר ראש הממשלה מואשם בשוחד ומתחמק מהדין כאחרון העבריינים".

השארת תגובה