שיטות להדברת טרמיטים

טרמיטים
טרמיטים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על אף שהם כמעט בלתי נראים הטרמיטים הזעירים יכולים להוות בעיה גדולה מאוד לאדם. הם חיים בקנים באדמה או בתוך עצים למיניהם בכמות אדירה של מאות אלפי פריטים לפחות. הדברת טרמיטים הנה מההדברות הקשות ביותר לביצוע גם עבור מדביר מקצועי. על כן אין לנו להדביר אותם לבד וכדאי מאוד להזמין מדביר מקצועי בעל אישור הדברה מטעם משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה בשלב המוקדם ביותר שבו זיהיתם את פעילות הטרמיטים.

מדוע הטרמיטים מסוכנים לאדם?

לעומת מזיקים רבים אחרים שעשויים להעביר מחלות לבני אדם, הטרמיטים אינם מעבירים מחלות אולם עשויים לגרום לנזק רב לרכוש בני האדם. מרבית בתי האב בישראל מחזיקים בריהוט עץ בבית ובגינה וכן משקופי הדלתות והדלתות עצמן עשויות עץ גם כן. הטרמיטים ניזונים מעץ ועל כן יכולים בתוך זמן קצר לגרום לנזק רב ובלתי הפיך לרכוש שלכם העשוי עץ. למעשה, ייתכן ותצטרכו לפנות ריהוט רב מהבית אם זה נגוע בטרמיטים כיוון שיהיה קשה להשתלט על ההדברה ללא מיגור הבעיה לחלוטין.

שיטה 1 – קידוחים:

ישנן מספר שיטות להדברת טרמיטים, כאשר במאמר זה נעסוק ב2 שיטות עיקריות. הראשונה שבהן היא הפופולרית וכנראה גם האיכותית יותר והיא נקראת קידוחים. הדברת טרמיטים מקצועית תתייחס לא רק לטרמיטים שעל פני הקרקע אלא גם על אלה הנמצאים בקו הטרמיטים מתחת לאדמה המונה כמויות גדולות של פריטים. על מנת לעשות זאת יש הצורך בקידוח חורים שונים באדמה בגינה, במעברים השונים האפשריים של הטרמיטים אל ביתכם או ריהוט העץ שהם זוללים וכן לבצע קידוחים גם ברצפה ובקירות הבית באזור אסטרטגיים מסוימים. בחורים הללו המדביר יחדיר חומר רעיל המתפרק מהר יחסית אולם לא עובד באופן ישיר על הטרמיטים. אלה יתקלו בחומר ויעבירו אותו עמם אל הקן הנמצא מתחת לאדמה ויעביר את הרעל לשם לטיפול גם ביתר הטרמיטים.

מדובר בשיטת הדברה קשה ולא פשוטה אולם היא היעילה ביותר במקרה של בעיית טרמיטים בביתכם.

שיטה 2 – הנחת פיתיונות:

שיטה קצת פחות מומלצת כיוון שהיא יקרה יותר ודורשת מעקב תדיר יותר היא באמצעות הנחת פיתיונות. ריסוס טרמיטים אינו מתבצע על ידי תרסיס מסוים שקונים מהסופר, אולם מדביר מקצועי מחזיק בין היתר גם פיתיונות שונים העשויים לגרות את הטרמיטים ולהוציא אותם מהקן. תוך כדי תנועה, כאשר הצלחנו למשוך את הטרמיטים את הפיתיון – נחליף אותו בפיתיון דומה אך עם חומר רעיל, אשר יעבור עם הטרמיטים אל תוך הקן שלהם.

השארת תגובה