הכירו: חובש ועורך דין

52 עורכי דין סיימו אמש את קורס החובשים הראשון של מד"א בשיתוף לשכת עורכי הדין. במהלך טקס הסיום, קיבלו בוגרי הקורס דרגות כתף וציוד רפואי, וכעת יוכלו להתחיל להציל חיים

טקס סיום קורס חובשים של מדא בשיתוף לשכת עורכי הדין - צילום דוברות מדא 14.5.19 (6)
טקס סיום קורס חובשים של מדא בשיתוף לשכת עורכי הדין - צילום דוברות מדא 14.5.19 (6)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אמש התקיים במרכז מגן דוד אדום בת"א טקס סיום קורס חובשים ייחודי, במהלכו חמישים ושניים עורכי דין קיבלו תעודות חובש מוסמך, דרגות כתף וציוד רפואי. זאת, בתום קורס חובשים של מד"א, שארך כחצי שנה. בוגרי הקורס ישתלבו במערך המתנדבים של מגן דוד אדום. כמחצית מהם עוברים גם הכשרה במסגרת קורס נהגי אמבולנסים.

עשרות החובשים החדשים במד"א הם החלוצים במיזם "עורכי דין מצילי חיים", שנוסד לפני כשנה ע"י מתנדב מד"א עו"ד יוסי ויצמן, המשנה לראש לשכת עורכי הדין הארצית. במשך שנים, עו"ד ויצמן מתנדב כחובש רפואת חירום במד"א וככונן, ויוצא לטפל בחולים ופצועים. "כמי שעומד בראשות אחד האיגודים החשובים בישראל, אני רואה חשיבות רבה בכך שעורכי דין תורמים לקהילה", אמר עו"ד ויצמן, "עורכי דין זה לא רק שכר טרחה, הם גם תורמים רבות לחברה, ואת ההוכחה לכך ראינו בטקס, עם ההצטרפות של חמישים ושניים חובשי רפואת חירום חדשים כמתנדבים לארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל“.

עו"ד מירית ענתבי, ממסיימי הקורס: "הכל התחיל במשפט אחד של בתי עמית, לפני יציאתה להתנדבות במד"א – 'אימוש, איזה כיף היה אם היינו יכולות לעשות משמרות ביחד'. מיד כששמעתי על הקורס המיוחד של מד"א בשיתוף לשכת עורכי הדין, החלטתי לממש את משאלתה, ולחזור למד״א, כשהפעם האחרונה שהתנדבתי באמבולנס הייתה בגיל 17, שזהו גילה של ביתי עמית״.

עו"ד רענן טובים, ממסיימי הקורס: "כולם באו עם המון מוטיבציה ללמוד, ואחר כך לצאת להציל חיים, כשאתה פוגש את המטופלים בשטח ורואה את קשת המקרים, אתה מבין את החשיבות של מה שאתה עושה".

זקן בוגרי הקורס, עו"ד בני אדר, בן 76: "כל השנים אמרתי לבת זוגי שכשאני אוכל להתנדב למשהו, אני אתנדב למד"א. לקח קצת זמן, אבל אף פעם לא מאוחר מדי, ואני שמח להצטרף לסגל חובשי רפואת החירום של מגן דוד אדום".

האחראי על הקורס, סגן מנהל מחלקת מתנדבים רוסלן זינגרמן, והמדריכים חובש בכיר נועם ארבל, חובש בכיר יוסף לוין והפראמדיק אנואר אבו-דין, ברכו את החניכים: ״השקענו מחשבה רבה כיצד לנהל את הקורס המיוחד הזה. הטקס הוא לא טקס סיום, אלא התחלה חדשה של כולנו, ואתם נכנסים למשפחת מד״א הגדולה, כבני בית״.

יו"ר לשכת עורכי הדין, אבי חימי: ”אני רוצה לאחל לכם הצלחה רבה. אתם פניה היפות של לשכת עורכי הדין, ואני גאה בכם“.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: ”מד״א מקבל חיזוק של אנשים איכותיים, עם רמה מקצועית גבוהה. אני מאחל לבוגרות ובוגרי הקורס הצלחה רבה, ושתמשיכו בדרך של הצלת חיים״.

כ-300 עורכי דין נוספים מרחבי הארץ, כבר הגישו מועמדות להשתתפות בקורסי החובשים של מד״א. עוד חמישה קורסים, בשיתוף לשכת עורכי הדין, צפויים להיפתח בחודשים הקרובים.

השארת תגובה