הרוצח שהסגיר עצמו – קשור בשורה ארוכה של מעשי רצח?

העונה השנייה של "צל של אמת", שתעלה בערוץ HOT8 בתחילת יולי, ותשודר מאוחר יותר גם ב"רשת 13", תתמקד באחת הפרשות האפלות והמסתוריות ביותר בתולדות מדינת ישראל שבימים אלו אף חזרה לכותרות

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשנות ה-70 וה-80 הותקפוו ונרצחו שורה של בחורות צעירות לאורך כביש החוף, בנסיבות דומות מאוד. המאפיינים המשותפים לרציחות הובילו אותנו, כמו גם את המומחים איתם התייעצנו, למסקנה שכל המקרים, או לפחות רובם, בוצעו על ידי רוצח אחד שמעולם לא נתפס – רוצח כביש החוף. האם כיום, 40 שנה לאחר מכן, ניתן לעלות על עקבותיו של הרוצח הסדרתי האכזרי והמסוכן ביותר שפעל בישראל? על שאלה זו תנסה הסדרה, בת 4 הפרקים, לענות.

מבין המקרים שבהם הסדרה עוסקת, המפורסם ביותר הוא ללא ספק הרצח של החיילת רחל הלר. באוקטובר 74' חזרה רחל מתל אביב לבסיס שבו שירתה בחיפה. למחרת בבוקר נמצאה גופתה בחולות קיסריה, כשרק רצועה מבגדיה כרוכה סביב צווארה. הרצח זעזע את המדינה כולה, והלחץ הציבורי הוביל בסופו של דבר למעצרו של עמוס ברנס, צעיר עכואי שהכיר את המנוחה. לאחר 3 ימי חקירה בלבד, ברנס הודה ברצח ואף שחזר אותו אל מול המצלמות, והודאתו הובילה לכך שהורשע בכל הערכאות המשפטיות.

עם זאת, בדומה לפרשת זדורוב, גם במקרה ברנס נותר הציבור עם ספקות באשר לאשמתו. לרבות הימים התגלה כי חוקריו של ברנס הכו אותו על מנת לחלץ ממנו הודאה, והוא שוחרר כעבור 8 שנות מאסר בזכות התערבותו של נשיא המדינה. במשך 18 שנה ברנס חי במצב פרדוקסלי – הוא היה אדם חופשי אך עדיין אשם ברצח מבחינה משפטית. כל בקשותיו למשפט חוזר נדחו, עד לבקשה הרביעית שהתקבלה והובילה לזיכויו ב-2002, כמעט 30 שנה לאחר הרשעתו המקורית. סיפורו של ברנס ממחיש עד כמה מערכת המשפט מתבצרת בעמדותיה ולא מוכנה להכיר באפשרות שהיא טועה, בדומה לסיפור זדורוב.

2 תגובות
  1. האם אתם אתר חרדי

  2. מה נסגר סדרה חילונית לגמרי אולי תביאו גם את עובדה

השארת תגובה