בשם הדת: ניתקו את הילד מאביו – עוד טרם נולד

אישה יהודייה נמלטה מצרפת לישראל בחודש התשיעי להריונה, לאחר שלטענתה בעלה איים על חייה וחיי העובר • שבוע בלבד לאחר מכן היא ילדה את בנה השני

ברית
ברית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום ראשון השבוע, נערכה ברובע היהודי בירושלים ברית מילה. מאחורי ברית המילה עומד סיפורה של ציפורה, צעירה יהודייה מפרבר של פריז שנמלטה מבן זוגה המוסלמי.

לדבריה היא נמלטה עם אמה ובנה הפעוט בשל איומים ברצח שהגיעו מכיווניו של בן הזוג המוסלמי. "אם תעשי ברית לילד הזה או אם תיקחי אותו לבית הכנסת, כמו שעשית לילד הגדול שלנו – אהרוג אותך".

ציפורה לא אמרה דבר, אבל יומיים לאחר מכן, היא הייתה ישובה על טיסת הבוקר של אל-על מפריז לתל אביב, כשבנה הפעוט ואמה יושבות לצדה. הן לקחו עמם מעט חפצים ומטלטלים ונטשו את צרפת לנצח.

עם הגיעה ארצה פנתה ציפורה ליד לאחים. היא זכרה את שם הארגון מהרצאה שהעבירו אנשיו בתיכון היהודי בו למדה. במחלקה הצרפתית של הארגון מיהרו להיפגש עמה, שמעו את סיפורה ומיהרו לשכן אותה עם אמה ובנה בדירת מסתור מיוחדת אי שם בארץ.

שבוע בלבד לאחר הגעתם ארצה ילדה ציפורה את בנה השני. כיוון שלא היה סיפק בידה להוציא אזרחות ושגם ביטוח מינימאלי לא היה ברשותה, דאג יד לאחים להסדיר את נושא התשלום מול המרכז הרפואי בו ילדה. נשות יד לאחים אף דאגו לה לחבילת לידה גדולה הכוללת ביגוד מלא, טיטולים ותמרוקים.

"ציפורה הייתה כל כך מרוגשת מהחיבור שלה מחדש לעם ישראל ולבקשתה ערכנו את הברית באולם בסמוך לכותל, בהשתתפות מניין פעילי יד לאחים ואברכים מקומיים " אומרת גב' קארין ברדה – מנהלת המחלקה הצרפתית ביד לאחים. "הדמעות ששטפו את פניה של ציפורה אמרו הכול. הן סיפרו את סיפורה של אישה יהודייה נוספת שהצלחנו להחזיר לעם ישראל ולאלוקי ישראל יחד עם ילדיה הרכים".

תגובה אחת
  1. מדובר בסיפור יפה אבל למה כותרת כזאת?

השארת תגובה