בני ברק: פחות אשפה מכל עיר אחרת

תל אביב מייצרת 2.6 ק"ג פסולת לנפש ביום והרצליה מדורגת במקום השני • בני ברק עם כמויות פסולת נמוכות מהממוצע הארצי • בממוצע כל אחד מאזרחי ישראל מייצר כ-1.7 ק"ג פסולת מדי יום – נתון מן הגבוהים בעולם

אשפה בבני ברק
אשפה בבני ברק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מדו”ח חדש של אגודת ‘אדם, טבע ודין’, אוכלוסיית ישראל מייצרת מדי שנה 5.4 מליון טון פסולת, כאשר כל אחד מאתנו מייצר כ-1.7 קילוגרם פסולת מדי יום בממוצע. מדובר בנתון שהוא מהגבוהים בעולם והגבוה ביותר שנמדד אי פעם בישראל.

עוד עולה מהדו”ח, כי העיר תל אביב היא העיר המייצרת הכי הרבה פסולת בישראל – 2.6 ק”ג לנפש ליום.

אחרי ת”א מדורגת הרצליה (2.2 ק”ג), אשקלון (2.1 ק”ג) וראשון לציון (1.9 ק”ג).

בסוף הרשימה, עם כמויות פסולת נמוכות מהממוצע הארצי, מדורגות הערים: בת-ים וכפר סבא (1.5 ק”ג כל אחת) ובני ברק ומודיעין-מכבים-רעות (1.3 ק”ג כל אחת).

בראש רשימת המועצות המייצרות הכי הרבה פסולת נמצאות מועצה אזורית מגילות ים המלח (3.3 ק”ג), מוא”ז חוף השרון (3 ק”ג) ומוא”ז חוף הכרמל (2.7 ק”ג).

גם בקרב המועצות האזוריות אשר מנהיגות הפרדת פסולת במקור מיוצרות כמויות פסולת קטנות יותר. כך למשל: מוא”ז מטה אשר (2 ק”ג), מוא”ז מגידו ועמק יזרעאל (1.8 ק”ג כ”א) מוא”ז עמק חפר (1.7 ק”ג) ו-מוא”ז משגב (1.5 ק”ג).

בישובים המדורגים במצב סוציו אקונומי גבוה נרשמו הנתונים הנמוכים ביותר, כך למשל בסביון (1.2 ק”ג) ושהם (1.3 ק”ג).

6 תגובות
  1. רק שהפסולת של תל אביב כוללת מסעדות, משרדים ועוד מיליון איש שעוברים בעיר, אוכלים שותים ומבלים. ביישובים כמו סביון ושוהם האשפה היא נטו של תושבי המקום.

  2. איך לא תהיה במקום השני הלבנת הון בכל הרצליה שחיתות ציבורית יש פה קניות אין סופיות בכל הרחובות כולם הפכו לטיקוניים מזוודות של ביגוד וכסף בכל הרחובות מלאה מזוודות זורקים ברחובות

  3. בני ברק של מעלה.אנוכי מתגורר בבני ברק עוד לפני היותי בר מצוה.וכעת אני כמעט אזרח ותיק.לא ראיתי עיר כמו בני ברק המלאה בגמילות חסדים ומעשים טובים.זו עיר שאם אתה אדם נזקק לא תיפול לעולם יש כאן אנשים שכל משאת נפשם לעזור ולהושיע לכל נזקק. ומה עוד ששר התורה הרב חיים קנייבסקי שליט"א מתגורר בתוכה.גם ברמת הנקיון היא כמו כל הערים אלא מישהו מצא שקית אשפה
    והוא מכונן על כל העיר. בני ברק היא עיר מפתח לצמיחה רוחנית. אדם מוצא בה את מה שנובר בתוכו. יש בה את כל הטוב והחסד שיש ביקום אנשים טובים חכמים ונבונים. שמי שיודע להשתלב יכול להרגיש מאושר בתוכה.

  4. פחות אשפה אולי יותר שחיתות מכל עיר
    אחרת בוודאי

  5. כל הזבל נשאר ברחובות בבני ברק

  6. שלום רב. היכן אוספים פסולת למחזור ממרכזים של מוסכים ותעשייה קלה וכבדה ? כמו כן האם בכלל מפרידים פסולת בקניונים ובמרכזי קניות? חנויות רבות זורקות פסולת לפחים ירוקים….. אם אין פעולות כאלה, צריך לעשות. במקומות כאלה פי כמה וכמה פסולת למחזור. למשל רחוב הברון הירש.. בקניון רמת גן לא ראיתי אפילו פח כתום אחד. בהצלחה.

השארת תגובה