פלאפל בשקל: ירושלמים, לא באמת

תצפיתני מס הכנסה תיצפתו על דוכן פלאפל בירושלים וזיהו כי בעל הדוכן משלשל לקופה שקל אחד בגין כל מנת פלאפל אותה מכר – כשנתפס אמר: מתנצל

משלמים מס
משלמים מס
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

במהלך תצפית – במסגרת מבצע ביקורת של מס הכנסה – שנערכה על דוכן פלאפל בירושלים ובקניות ביקורת של הפקחים, התגלה כי בעל הדוכן נהג להקליד בקופה שקל אחד בלבד בעבור כל עסקת קנייה.

בעל הדוכן אמר למבקרים, אחרי שהתברר לו כי נתפס על חם: “אין לי מה להגיד, עשיתי שטות ואני מצטער, אני מבקש סליחה”.

בחנות לממכר טקסטיל בפאתי ירושלים, מצאו המבקרים צ’קים שבגינם אין תיעוד בספרים. בעל החנות הנחוש טען בפני המבקרים: “אני צריך למצוא את זה, זה בטוח רשום”.

מקרים אלו ודומיהם ארעו במבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בירושלים רבתי, אשר כלל 110 ביקורות. בביקורת עלה כי בקרב 9% בלבד מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.

למבצע, שנוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה ירושלים 3, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.

פלטי האשראי של מעבדה, שנבדקו על ידי המבקרים, העלו כי חיובי אשראי בסך 18,150 שקלים לא נרשמו כלל בקופה. בעל המעבדה טען: “כנראה לא נרשם רק בימים האחרונים”.

במפעל לחיתוך בלייזר נמצאו צ’קים בסכום כולל של 12,222 ש”ח, שלא תועדו בספרי העסק. בעל המפעל מיהר להבהיר: “לא הספקתי לרשום והצ’ק השני היה לביטחון בלבד”.

בביקורת בבית מלון בירושלים נמצאו פלטי מסלקת אשראי לחודש אפריל 2019 שחלקם לא נרשמו בספרים. תגובת הנהלת מלון לפשר הדבר היתה: “הם בטוח נרשמו כנראה לא כאשראי, אלא כמזומן, אנו נבדוק עם הנהלת החשבונות”.

במסגרייה נמצאו הזמנות עבודה עבור עבודות שבוצעו ושולמו בסכום של 15,660 שקלים ולא הוצאו קבלות או חשבוניות בגינן. בעל המסגרייה טען: “זה כנראה נשכח, איני זוכר כיצד היא שילמה או במזומן או בהעברה בנקאית, אני עכשיו אוציא חשבונית”.

השארת תגובה