לפיד למנדלבליט: "לא מגיעה לנתניהו"

"אין חוק שמחייב את היועץ לערוך שימוע. יש לו את הסמכות המלאה לבטל את השימוע. הוא צריך להשתמש בה. אחרת זה נראה כאילו התובעים מפחדים מהחשודים"

%d7%99%d7%90%d7%99%d7%a8-%d7%9c%d7%a4%d7%99%d7%93
%d7%99%d7%90%d7%99%d7%a8-%d7%9c%d7%a4%d7%99%d7%93
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת יאיר לפיד כינס מסיבת עיתונאים בה התייחס לסירובם של פרקליטי ראש הממשלה ליטול את חומרי החקירה מהפרקליטות בכדי להתארגן לשימוע וקורא ליועמ"ש שלא להעניק לרה"מ את האפשרות להציג את טיעוניו בטרם יוחלט באופן סופי להגיש נגדו כתב אישום.

בדבריו אמר לפיד, כי "נתניהו לא באמת רוצה שימוע. הוא רוצה רק דבר אחד: למשוך זמן. הוא צריך זמן כדי להקים את ממשלת היציאה מהכלא שלו כדי להעביר את חוק  החסינות, ואת פסקת ההתגברות שזה פשוט "החוק הטורקי". זה החוק שיהפוך אותנו לטורקיה של ארדואן."

"אם החוקים האלה יעברו, מדינת ישראל כבר לא תהיה אותה מדינה. תשאלו את עצמכם, באיזה מדינות השליט חסין בפני החוק? אין דבר כזה בדמוקרטיה", הוסיף לפיד.

לפיד פנה ליועמ"ש וקרא לו לבטל את השימוע לרה"מ, "היועץ המשפטי לממשלה צריך לבטל את השימוע של נתניהו. לא מגיע לו שימוע. אף אחד לא חייב לו שימוע. אין אף נאשם אחר במדינה שהיה מתנהג ככה ועדיין מקבל שימוע".

"מה שהיה אתמול לא היה הליך משפטי. עושים צחוק מהמערכת. עורכי הדין של ראש הממשלה מבזים את הפרקליטות. מבזים את היועץ המשפטי לממשלה. מנדלבליט צריך לזרוק אותם מכל המדרגות. לכל אחד אחר היו מבטלים את השימוע ואומרים לו, "לך למשפט"."

"אין חוק שמחייב את היועץ לערוך שימוע. יש לו את הסמכות המלאה לבטל את השימוע. הוא צריך להשתמש בה. אחרת זה נראה כאילו התובעים מפחדים מהחשודים".

לפיד פנה לבכירי הקואליציה וקרא להם "להיות הגונים ומנהיגים" ולעצור את החוקים להגבלת מערכת המשפט כפי שנחשפו הבוקר.

"אני אומר מפה לבכירי הקואליציה. לגדעון, לגלעד, ליולי, לצחי, לכחלון, לפולקמן, לרב פרץ. לאנשים ההגונים. תהיו מנהיגים. אם בשעה הזו לא תקומו ותעצרו את החוקים האלה, יזכרו לכם את זה כל החיים".

"כמו שזוכרים כל מי שהצביע בעד ההתנתקות, יזכרו כל מי שהצביע בעד החסינות ובעד החוק הטורקי. זה יהיה ההבדל בין המנהיגים לבין השפנים. אל תהיו שפנים. תהיו מנהיגים".

השארת תגובה