תכנית טראמפ: "אינתיפאדה נוספת"

עם חשיפת פרטים מתכנית המאה של נשיא ארה"ב, במפלגות הערביות מתריעים מפני התקוממות הרחוב הערבי כאשר במפלגות הימין מברכים על הפרטים שנחשפו

פלסטינים
פלסטינים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

על רקע חשיפת פרטים מ'תכנית המאה' של נשיא ארצות הברית האמורה לאפשר את המשך קיומם של ההתנחלויות והחלת החוק הישראלי עליהן מבהירים במפלגות הערביות, כי מדובר בפתרון "חד צדדי" שיהווה תקדים מסוכן שעלול להצית אינתיפאדה נוספת.

ח"כ אמטאנס שחאדה מבל"ד הגיב לדיווח והאשים את נתניהו וטראמפ בכך שהם רוצים לכפות על הפלסטינים "פתרון" חד צדדי ובכך ליצור תקדים מסוכן ומנוגד להחלטות הבינלאומיות.

לדבריו, "תוכנית זו, אם תמומש, תשים קץ לאפשרות של הקמת מדינה פלסטינית, ועלולה להוביל את האזור למלחמה ושפיכות דמים".

ח״כ היבא יזבק (רע״ם-בל״ד) הגיבה גם היא לפרסומים, ״טראמפ יוביל את האזור לאסון ולמלחמה עם ההסכם החד-צדדי שהוא מתכנן להציע. סיפוח התנחלויות וריבונות ישראלית בגדה המערבית ימנעו כל אפשרות לפתרון צודק ואמיתי, ואינם עולים בקנה אחד עם עקרונות המשפט הבינלאומי. נמשיך להיאבק על מנת לסיים את הכיבוש, המצור והדיכוי של העם הפלסטיני״. אמרה הח"כית הנכנסת כשהיא מבהירה, כי "אין שום פתרון ללא סיום הכיבוש והמצור, והקמת מדינה פלסטינית".

הח"כ היהודי של מפלגת חד"ש-תע"ל, עופר כסיף הגיב לתכנית המאה של נשיא ארה"ב, "באותו היום בו נתניהו הופך את הבטחת הקמת הישוב "טראמפ" לממשית, נחשפת הדלפה כי אותו טראמפ כביכול יכיר בשטחים הכבושים כשטחי ישראל. אלו דיבורים ופייק ניוז. המציאות היא שלא טראמפ ולא נתניהו מציעים תכנית אמיתית לשלום או לבטחון, רק פולחן אישיות, המשך הכיבוש ושפיכות הדמים".

חבר הכנסת איימן עודה, יו”ר חד”ש-תע”ל אמר בתגובה, כי “ברית הקיצוניים של נתניהו וטראמפ תבעיר את האזור ותגזור על כולנו חיים על חרב ב”עסקה” שכולה תמיכה במדיניות הימין, בכיבוש, וחיסול האפשרות להקמת מדינה פלסטינית. לא יהיה שלום בלי סיום הכיבוש, לא יהיה שלום בלי סיום המצור ולא יהיה שלום בלי הקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. נתניהו וגם טראמפ כמובן יודעים את זה, הם פשוט לא רוצים שלום.”

מנגד במפלגות הימין כצפוי, מברכים על התכנית, ח״כ הרב רפי פרץ הגיב לחשיפת פרטים מתכנית טראמפ ואמר, "איחוד מפלגות הימין בראשותי ימשיך לקדם את סיפוח יהודה ושומרון כפי שהבטחנו לבוחר וכפי שנכון לעשות. הגיע הזמן שכל העולם יכיר בזכות ההיסטורית שלנו על יהודה ושומרון".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, (הליכוד), הגיב ואמר, "שוב, נשיא ארה"ב מוכיח שהוא מבין את האיזור ובעיקר את היחסים הקרובים לישראל ורוה"מ נתניהו. מנקודת הפתיחה הזו, יש לוודא כי הריבונות הישראלית לא רק על השטח המצומצם של הישובים הישראלים ביו"ש אלא על המרחב שלהן וביניהן ובכל מקרה שבשטחים הנותרים לעולם לא תקום מדינה ערבית בין הים לירדן. ובא לציון גואל."

חה"כ אוסנת מארק (הליכוד) הגיבה, "הנשיא טראמפ מוכיח שוב שבבית הלבן יושב ידיד אמת של ישראל".

לדבריה, "עיקרי הדברים מתוכנית המאה, כפי שפרסם הערב עמית סגל בחדשות 12, מתכתבים עם הכרעת הבוחר בישראל, לכן הם מחייבים אותנו לפעול כבר מחר בבוקר להחלת הריבונות על יהודה ושומרון! זוהי שעת רצון של פעם במאה". אמרה.

השארת תגובה