המו"מ הקואליציוני: התקדמות עם 'ישראל ביתנו'

יו"ר איחוד מפלגות הימין: "אפשר לסגור את הדברים איתנו מהר מאד, אנחנו רוצים את החינוך והמשפטים" • בליכוד מגלים נכונות לדרישת ליברמן לנסח סעיף שיקבע שלא תהיה שום פגיעה או שינוי בסטטוס קוו

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן

יו”ר איחוד מפלגות הימין, ח”כ הרב רפי פרץ, התייחס למשא ומתן הקואליציוני בין מפלגתו ובין הליכוד, נוכח כוונת ראש הממשלה לבקש ארכה נוספת מהנשיא.

בראיון לרשת ב’ אמר הרב פרץ: “אנחנו בהחלט חושבים שאפשר לסגור את הדברים איתנו מהר, אנחנו רוצים את החינוך והמשפטים ואת כל השאר ביממה אנחנו סוגרים. אנחנו רוצים להמשיך את מה שהיה ואני חושב שמדובר באנשים ראויים. זה נכון שיש על זה דיונים ושיש התחבטות בהתאמה ובדיוק בלאן זה הולך בתיק המשפטים, אבל אני מקווה שנסגור את הדבר הזה”.

הוא הוסיף: “מבחינתי המו”מ מתנהל ברוח מאוד טובה ומאוד מכבדת ואני מרגיש שמקשיבים לנו ויש בעיות שאנחנו גם מקשיבים לבעיות ואנחנו מנסים לעזור למצוא פתרונות.

“אנחנו חושבים שתיקי החינוך והמשפטים מגיעים לנו בזכות, אנחנו נשכבנו על הגדר לטובת כל הימין, הדבר הזה היה בעבר ואנחנו רוצים להמשיך את מה שהיה בדיוק כמו שליברמן רוצה להמשיך וכמו שכחלון רוצה להמשיך זכותנו המלאה להמשיך את מה שהיה, ואני חושב שיש גם אנשים ראויים.

“בצלאל ראוי להיות שר המשפטים הוא מכיר ומבין את הדבר הזה ואני אומר על עצמי שאני חושב ש-43 שנים של חינוך לא הולכים ברגל”.

ברשת ב’ דווח עוד, כי חלה התקדמות במו”מ הקואליציוני בין הליכוד וישראל ביתנו: בליכוד מגלים נכונות לדרישת ליברמן לנסח סעיף בהסכם הקואליציוני שיקבע שלא תהיה שום פגיעה או שינוי בסטטוס קוו בענייני דת ומדינה.

לעומת זאת, בנושא חוק הגיוס עדיין לא נרשמה פריצת דרך והשיחות נמשכות.

השארת תגובה