עסקת טיעון: הקטין לא יואשם ב'כפר דומא'

לבית המשפט בלוד הוגש הסדר טיעון שנרקם בין הפרקליטות וקטין שהואשם בתכנון פיגוע ההצתה בכפר דומא בה נרצחו בני משפחת דוואבשה

בן-גביר
בן-גביר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם הקטין הנאשם בתיק רצח משפחת דוואבשה בכפר דומא. במסגרת ההסדר שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד, הצעיר לא קושר לרצח – והודה והורשע בקשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני. בנוסף, הוא הורשע בהצתה, השחתת פני מקרקעין ממניע גזעני, חבלה במזיד ועבירות נוספות.

המדינה תבקש לגזור עליו מאסר של חמש שנים וחצי.

מכתב האישום הוסר החלק שמייחס לו ישירות קשר לתכנון הפיגוע בכפר דומא. בין הצדדים הוסכם כי ייגזר עליו עונש של עד חמש שנים. עם זאת, יימשך הדיון המשפטי בנוגע לעבירת חברות בארגון טרור, עליה לא היו הסכמות בין הצדדים.

עו"ד איתמר בן גביר, שייצג מעורבים בפרשת דומא וייצג את צ' – הקטין שבית המשפט פסל את כל העדויות נגדו, אמר היום: "היום ניתנה התשובה לשאלה ששאל נפתלי בנט "למי אתם מאמינים, לאיתמר בן גביר או לאיילת שקד?". קטין יהודי נלקח למרתפי השב"כ, ועונה על לא עוול בכפו. מצופה מכל מי שגיבה את התנהלות השב"כ בפרשת דומא לערוך חשבון נפש עמוק ובמיוחד גורמים בציונות הדתית כמו בנט שטענו בזמנו שאני משקר.

השב"כ והפרקליטות פעלו במוטיבציית יתר על מנת לעשות הכל בפרשה הזו כדי להכפיש ולהשחיר את פני ציבור המתיישבים בכלל, ונוער הגבעות בפרט. הם לא בחלו באף אמצעי: החל מהדלפות חמורות לתקשורת, ועד לעינויים המזעזעים שעברו קטינים יהודים בחדרי החקירות בשב"כ.

שר המשפטים והשר לבטחון הפנים הבאים יהיו חייבים לבצע ניקוי אורוות ושינוי מעמיק ויסודי בהתנהלות מערכת המשפט ומערכת אכיפת החוק ולשנות את המצב הקיים בו הפרקליטות ושירות הבטחון הכללי פועלים בעודף מוטיבציה נגד חלוצי הגבעות וציבור המתיישבים".

השארת תגובה