לפיד: לחייב שומרי שבת לממן חילול שבת

יאיר לפיד ממשיך במסע ההסתה נגד שומרי שבת המעדיפים לרכוש תוצרת נקיה מחילול שבת: "כפייה דתית שתגרום לפיטורים של עובדים וסגירה של מפעל בישראל"

יאיר לפיד בפיניציה
יאיר לפיד בפיניציה

חבר הכנסת יאיר לפיד הגיע יחד עם חברי הכנסת מאיר כהן ופנינה תמנו שטה לסיור חירום במפעל פניציה בירוחם, המייצר בקבוקי זכוכית, וטוען לחרם שומרי השבת שעלול לדברי הממונים להביא לסגירת המפעל: "יש על כל התעשייה בדרום איום חמור, קודם סגרו את נגב קרמיקה, אמיליה קוסמטיק בסכנה, ועכשיו פיניציה בסכנת סגירה לא מחויבת המציאות רק בגלל חסידות קיצונית אחת שמתחילה להוביל לחרם נגד המוצרים בגלל שאי אפשר לסגור את התנור של הזכוכית פה בשבת זה לא כמו תנור בבית לוקח שבועיים לסגור את התנור הזה.

יש כאן 240 עובדים רובם חובשי כיפות ומסורתיים, יש כאן ניסיון לכפות, כפייה דתית שתגרום לפיטורים של עובדים וסגירה של מפעל בישראל באזור שגם ככה סובל ממצוקה של תעסוקה ותעשייה אסור לתת לזה לקרות, אם אנחנו נמשיך בדרך הזאת, זה יגמר גם בחרם ציבורי נגדי גם של חרם צרכנים חילוני בשביל מה אנחנו צריכים את זה, משנות השלושים פועל פה מאחורי התנור הזה אין שום סיבה לגרום לסגירת המפעל בגלל חרם צרכנים".

ח”כ מיכאל ביטון מ’כחול לבן’, שהיה אמור להשתתף בסיור לפי הודעה של ‘כחול לבן’ – נעדר מהביקור, לאחר שהודיע אמש: “קראתי פרסום זה שיצא לא על דעתי. אגיע למפעל לבד בנפרד כפי שעשיתי המשך עשור כראש העיר כאן. לא אתן יד לסגירתו ואלחם מלחמת חורמה בקומץ קיצונים הפוגעים בו, אך בו זמנית לא אתן יד בשום דרך למאבק כללי בקהילה החרדית הרחבה שהם צריכים ויכולים לבנות עימנו חיים משותפים של פשרות והסכמות”.

תגובה אחת
  1. לחזק ידי שומרי שביעית ולקנות רק יין ושמן זית ממפעלי שומרי שמיטה

השארת תגובה