התחרות יצרה תוכן מקורי לקייטנות

במסגרת תוכנית 'ניצנים' של משרד החינוך, בה זכאים מוסדות החינוך לתקציב עבור קייטנות פסח, חנוכה ובין הזמנים, בערב פסח האחרון החלו להשקיע בציבור החרדי

קייטנות פסח - המשחק 'תפסתי אורח'
קייטנות פסח - המשחק 'תפסתי אורח'

קייטנות פסח של משרד החינוך והרשויות החרדיות עלו השנה כיתה ובפעם הראשונה התחרות על השתתפותו של הילד החרדי הגיעה לעיריות החרדיות, לאחר טענות שונות על כך כי הקייטנות החרדיות מופלות לרעה ביחס לקייטנות בציבור הכללי, כשבעקבות כך חלק מההורים אף נמנעו מלשלוח את ילדיהם לקייטנות אלו, בשל היחס והמחסור בהשקעה.

לפני כשנתיים, כזכור, הכריז שר החינוך נפתלי בנט על תכנית 'ניצנים', במסגרתה זכאים מוסדות החינוך לתקציב עבור קייטנות פסח, חנוכה ובין הזמנים. קייטנות פסח נחשבות לפופולאריות ביותר בקרב הציבור, זאת בשל הלחץ המוטל בימי ערב פסח בהיערכות לחג וניקיונות הפסח.

נכון להיום משרד החינוך משאיר את אופן השימוש בתקציב הקייטנות לרשויות המקומיות ובכך למעשה משתנה רמת ההשקעה בקייטנות לציבור החרדי, בהתאם להחלטת הרשות המקומית. אולם, עד כה ברוב הרשויות המקומיות החרדיות לא נתנו דגש על ההשקעה בקייטנות התלמידים.

ל'השבוע בבית שמש' נודע, כי לראשונה בציבור החרדי החלו ברשויות המקומיות להשקיע בקייטנות פסח על מנת למשוך את הילדים ולהקל על ההורים ערב חג הפסח, כאשר מי שהובילו את התחרות בקייטנות פסח הם מחזיק תיק חינוך בבית שמש ישעיהו ארנרייך ומנהל מחלקת חינוך בעיריית בני ברק יהונתן ספרא, שהחליטו השנה להשקיע בתוכן מקורי, כשבמסגרת הקייטנות קיבלו הילדים בבני ברק ובית שמש, לראשונה, משחק חדש בשם 'תפסתי אורח', שנבנה במיוחד עבור הילדים על ידי אנשי תוכן מהציבור החרדי.

מנהל מחלקת גני ילדים בעיריית בני ברק יוסף סטל הסביר את המהלך: "המטרה שלנו היא לשפר את השירות לילדים וההורים ולפי שביעות הרצון שקיבלנו. ההחלטה להשקיע במשחק מקורי הייתה משתלמת".

במסגרת הפעילות בבית שמש, יצרו לילדי הקייטנות משחק פוגים ייעודי עם תוכן מקורי על חג הפסח, לצד המשחק. במקביל שדרגו את תוכן הפעילות לקייטנות באמצעות הענקת סל הפעלות ואומנים (300 הפעלות) לבחירה בקייטנות, דבר שברוב הרשויות החרדיות לא אפשרו לבתי הספר לבחור בעצמם.

השארת תגובה