"מדוע צריכים לשמוע את המואזין?"

רעשי המואזין ממסגדי יפו עולים עד בת ים ולסגן ראש העיר נמאס • במכתב לחולדאי הוא דורש מראש עיריית תל אביב לאכוף את תקנות הרעש

בוסקילה
בוסקילה

 

רעשי המואזין ממסגדי יפו עולים עד בת ים ולסגן ראש העיר נמאס # במכתב לחולדאי הוא דורש מראש עיריית תל אביב לאכוף את תקנות הרעש

מאת: משה אברהמי

סגן ראש עיריית בת ים אורי בוסקילה פנה במכתב בהול לראש עיריית תל אביב יפו, בדרישה להפעיל את סמכותו באכיפת חוק הרעש, נגד מסגדים ביפו.

לדברי בוסקילה, הוא מקבל מאות פניות מתושבי בת ים על רעשים מקריאות המואזין שבמסגדי יפו, רעשים המפריעים לשגרת יומם.

בראשית פנייתו לראש עיריית תל אביב רון חולדאי, מדגיש בוסקילה כי "אנחנו מכבדים כל דת וכל עדה במדינת ישראל על מנהגיה והמורשת שלה", ומיד מסייג: "כל זה כאשר הדבר אינו מפריע או מהווה מטרד או מפגע שפוגע בתושבים ואזרחים שנחשפים על כורחם בהפרעות שאינם גזירת גורל".

בוסקילה תמה במכתבו: "אינני מבין, מדוע תושבי בת ים צריכים לשמוע את קריאות המואזין? מדוע אי אפשר לעשות את הפולחן הדתי מבלי להפריע לתושבי עיר אחרת?".

בסיום, מפנה בוסקילה את חולדאי לסעיפי התקנות למניעת רעש בחוק, וקורא לחולדאי: "אני מבקש ממך כראש העיר כמי שאחראי על שמירת החוק והסדר בעירך נא הכנס לעובי העניין ותסיר מאתנו את המטרד הבלתי נסבל אשר מהווה מפגע לתושבי העיר בת ים".

יצוין כי עד כה לא הגיעה התייחסות כלשהי מעיריית תל אביב למכתבו של בוסקילה.

השארת תגובה