רגע לפני: אבוטבול ניתח את ההפסד

במהלך הוועידה השנתית של ארגון 'למעשה', חזר ראש העיר לשעבר לבחירות המקומיות בעיר וניתח את ההפסד, שהגיע בין היתר על ידי אנשים מתוך המגזר

ועידת למעשה
ועידת למעשה

רגע לפני שהוא נכנס לכנסת כחבר, במסגרת החוק הנורבגי, מטעם סיעת ש"ס, ראש עיריית בית שמש לשעבר משה אבוטבול חזר להפסד הצורב בהתמודדות על ראשות העיר והסביר, כי זה תוצאה "של שאננות והרגשה שהכול בסדר".

במהלך הוועידה השנתית של ארגון 'למעשה', שנערך בסוף השבוע שעבר בבית הארחה 'ציפורי בכפר' בחפץ חיים, נערך פאנל בנושא תעסוקה חרדית ובה השתתף הח"כ המיועד וראש העיר לשעבר משה אבוטבול לצד ראש מועצת קריית יערים יצחק רביץ  – כשבמהלכה ניסה הראשון לנתח את תוצאות הבחירות המקומיות בבית שמש, שהוכרעו על חודם של קולות.

"במועמדות שלי תמכו מועצת חכמי התורה של ש"ס ומועצות גדולי התורה של אגודת ישראל, דגל התורה והפלג הירושלמי", אמר אבוטבול. "היה חסר לי כ-270 קולות לנצח. זה היה סיפור של שאננות, סיפור של הרגשה שהכול בסדר וויכוח האם ננצח בהפרש של 1000 קולות או 2000".

מצד שני, מיהר אבוטבול לדחות את ההסברים ואמר כי הכל משמיים: "ככה נקבע מששת ימי בראשית, שאבוטבול יהיה ראש עיר 10 שנים ולאחר מכן, אחרי 25 שנה בעירייה, ייצא לחופשי. אנחנו מקבלים את זה באהבה", תוך שהוסיף בחצי הומור, כי "יכול להיות שאם היינו משתדלים טיפה יותר אז הגזירה הייתה משתנה".

בדבריו הודה כי היו כאלו מתוך המגזר בחרדי שלא תמכו בו, מאחר והיו להם שאלות בנושאים הגשמיים, "למשל מה עם המדרכות שלא מספיק מתוקנות, או הנושא של ניקיון שלא הספיק לפי טעמם ורוחם של אנשים. אנחנו מבינים את זה, אבל כשיש לך פרוסה אחת של כסף ואתה צריך להחליט לאן זה ילך, בהוראת הרבנים הפניתי אותם לתלמודי תורה וישיבות, ייתכן שבשל כך הפסדתי, אבל זה שווה את זה".

במהלך דבריו תיאר אבוטבול איך זה לנהל עיר כמו בית שמש, שבראשותה עמד משך עשור – ואמר: "לנהל עיר חרדית זה אתגר, אבל עיר כמו בית שמש זה אתגר יותר גדול כי יש בה גם וגם. מצד אחד חרדים, מצד שני דתיים לאומיים, כשגם חילוניים ומסורתיים הם חלק ממנה. זה באמת אתגר. בהחלט יש בו הרבה סוגים של שליחות. נכון, יש הרבה קשיים, מעט מאוד יוצא לך לנשום בתפקיד מהסוג הזה כי אתה נפגש תמיד עם אנשים, יוצא לסיורים, הולך לשטח".

בכנס שעסק בתעסוקה חרדית סיפר אבוטבול על אנקדוטה שחווה כראש עיר, בעת שניסה להביא פתרונות תעסוקה למגזר החרדי בעיר. "נסעתי לחבר טוב שלי, יעקב גוטרמן (ראש עיריית מודיעין עילית. א.ר.) וביקשתי ממנו שילמד אותי איך עושים את זה, הוא לקח אותי לכל מיני מקומות יפים שהקים, בין היתר למתחמים שמועסקות שם כמאתיים נשים", תיאר אבוטבול. " המנהל שלהן סיפר לי אז: 'תדע לך, אני כל כך מרוצה מהעובדות החרדיות, יש להן מוסר עבודה, הן מגיעות בזמן'. אותו מנהל אף סיפר לי שבאותו שבוע הוא מאוד הזדעזע. 'באה אלי אחת העובדות ואמרה לי שיש לה רישום תלמידים לבית ספר והיא צריכה לצלם את התעודת זהות, אז היא מבקשת רשות ונתנה לי חצי שקל', הוא אמר לי", ציטט אבוטבול והוסיף, "אני יודע מי זה הציבור שלנו, אין דברים כאלה".

בסיום דבריו הוסיף אבוטבול לדבר במעלת שילוב החרדים והחרדיות בשוק התעסוקה ואמר, כי "זה גם קידוש ה'. גם מקבלים עובדים טובים, עובדים עם מוסר עבודה. יש פה יראת שמיים. המדינה צריכה לקפוץ משמחה על חוקים לאפליה מתקנת", תוך שהוסיף והבטיח, כי כשייכנס לכנסת בקרוב, ייקח את הנושא לליבו.

השארת תגובה