היה כיף: עשרות אוטובוסים מפתח תקווה לצפון הארץ

במסגרת פעילות עשירה לציבור החרדי בימי בין הזמנים, יצאו עשרות אוטובוסים שהובילו משפחות, אברכים ובחורי ישיבות, לאטרקציות על פי בחירתם

יחליפו כח
יחליפו כח

הציבור החרדי בפתח תקווה נהנה השנה בחג הפסח ובימי בין הזמנים ממגוון פעילויות למשפחה במימון העירייה. במהלך ימי חול המועד, הופעלו בעיר ע"י היחידה לחינוך חרדי, עשרות מתחמי הפנינג מתנפחים ענק ומופעי קסמים.

ביוזמת ראש העיר ובמעורבותו האישית, מומנו עבור הציבור החרדי למעלה מ-50 אוטובוסים שהוציאו את המשפחות להשתטחות בקברי צדיקים ולביקורים באתרי מורשת בצפון הארץ ובירושלים.

בנוסף מימנה העירייה עשרות שיעורי תורה ברחבי השכונות החרדיות בעיר, שכללו בין היתר הרצאות יוקרתיות שהועברו על ידי מרצים מפורסמים וידועי שם.

שיאן של הפעילויות הגיעו בימי בין הזמנים, כשהעירייה מימנה טיולי ענק עבור אברכים ותלמידי ישיבות שלקחו חלק בישיבות בין הזמנים. עשרות אוטובוסים עמוסים יצאו בשבוע האחרון מהעיר פתח תקווה אל מגוון יעדי אטרקציות ברחבי הארץ, כשכל זה כאמור במימון העירייה ובביצועם המסור של אנשי היחידה לחינוך חרדי.

כהמשך למדיניותו של ראש העיר רמי גרינברג לשרת את כלל הציבורים בעיר ללא תיווך של עסקנים, ניתנה השנה אפשרות לבחור מראש את האטרקציות המועדפות עבור כל קבוצה, מתוך מגוון רחב שכללו בית היתר: שייט בים התיכון, טיולי טרקטורונים, פעילויות אקסטרים מגוונות, טיפוס צוקים בסנפלינג, שייט קייקים בצפון, רכיבה על סוסים, והשתטחות על קברי צדיקים.

בנוסף, הוקדשו מטעם העיריה ימי פעילות מיוחדים עבור קבוצות הנוער בסיכון, שבסופם יצאו לטיול נרחב ברחבי הארץ, שכללו שלל פעילויות אתגריות ואקסטרים.

הפעילות הקיפה את כל שדרות הציבור התורני בעיר, בהם ציבור האברכים ובחורי הישיבות מקהילות אבי עזרי – מרכז העיר, צאנז, בית אהרון, קהילת הבעש"ט, נר אברהם – גור, אוהל אברהם-שירת מרים. עמישב, קול ה' בהדר, כמו גם ישיבות בין הזמנים – מרכז העיר ומונטפיורי.

יו"ר פורום המוסדות בעיר הרב חיים אהרון סטנייצקי שלקח חלק בפעילויות עבור הציבור החרדי בעיר, שיגר ברכה מיוחדת לראש העיר וליחידה לחינוך חרדי: "תודה רבה לראש העיר רמי גרינברג וליחידה לחינוך חרדי על הדאגה העמוקה לכל שכונה ושכונה. אני מאחל לכולנו שנזכה בעזרת השם שראש העיר יצליח הלאה בכל הפעילות שלו ושיהיה לו רק ברכה והצלחה בכל מעשה ידיו בתפקידו כראש העיר במשך שנים רבות".

השארת תגובה