מרגש: האם השכולה הזניקה את המירוץ על שם בנה

כלת פרס ישראל מרים פרץ הזניקה את "מירוץ אלירז" המתקיים בפתח תקווה מזה שלש שנים • את הרצים הוביל בנו של אלירז ז"ל

הזנקת המירוץ
הזנקת המירוץ

מרים פרץ, אימו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד, כלת פרס ישראל, הזניקה את מאות הרצים שהשתתפו ביום שישי האחרון ,לקראת יום הזיכרון, במירוץ אלירז השלישי בפתח תקווה, במילים "למקומות היכון – עם ישראל חי".

את המירוץ יזם הרב המחנך צדוק דמארי מישיבת אמי"ת אלירז בעיר שפועלת להנצחתו ומחנכת בדרכו של אלירז. ברצים היו תלמידי הישיבה, חניכי תנועות הנוער, נציגי חטיבת גולני ובני משפחת פרץ. את הרצים הוביל בנו של אלירז, אור חדש בן ה-15.

המירוץ התחלק לשני מיקצים, מיקצה קצר של  2 ק"מ ומיקצה למיטיבי ריצה של 5 ק"מ.

בדברים שנשאה לפני תחילת המירוץ סיפרה מרים פרץ על מסעו לפולין של אלירז פרץ, ועל כך שגילתה שהוא צילם 400 תמונות במסע – תמונה אחת שלו וכל השאר תמונות של פרחים.

"כששאלתי אותו מה זה, הוא שאל אותי 'מה את רואה אמא?' והשיב 'אלו לא פרחים, זה פרחים מיער הילדים בפולין'. לכל פרח הוא נתן שם של ילד קטן. אלו ילדי עם ישראל, דמם נשפך ומדמם צמח הפרח הזה. בגיל 18 הוא הבטיח לי 'לעולם לא יהיו עוד תמונות כאלו'. כשהיה לקצין נתן לחייליו את תמונת הילד הקטן עם הידיים למעלה ואמר להם 'תפקידנו לוודא שלא יהיו עוד תמונות כאלו'", סיפרה בהתרגשות.

מרים פרץ אמרה כי ביום הזיכרון כשנאמר כולנו כי 'במותם ציוו לנו את החיים' על כל אחד לשאול "איזה חיים הם ציוו, חיים של התעלמות ואי אכפתיות או חיים של מעורבות ואהבה ונתינה כמו שחי אלירז".

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז: "מירוץ אלירז השלישי הוא סמל לכך שעם ישראל לא מפסיק לרוץ. העם ממשיך את החזון ואת התקווה והאמונה. זכות גדולה היא לנו שמרים פרץ מגיעה להזניק את המירוץ שמסמל את המעבר מהשואה לתקומה דרך יום הזיכרון וזכרו הקדוש של אלירז הי"ד, שהוא מופת לתלמידים שלנו".

השארת תגובה