פרקליטי נתניהו: "דחיית שימוע בכמה חודשים"

היום (שישי) הוא המועד האחרון שהעמיד היועמ"ש בפני פרקליטי נתניהו כדי לעדכנו בדבר מועד השימוע לראש הממשלה

נתניהו
נתניהו

פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו פנו הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה להאריך את פרק הזמן שיתאפשר לראש הממשלה בכדי להיערך לשימוע בטרם יוחלט באופן סופי על הגשת כתב אישום נגדו בשלושת התיקים (מילצ'ן, מוזס, 4000).

נזכיר, כי פרקליטיו של ראש הממשלה טרם נטלו לידיהם את חומרי החקירה בענייניו של ראש הממשלה ממשרדי פרקליטות המדינה על מנת לעבור על חומרי הראיות ולהתחיל להיערך לשימוע שנקבע על ידי היועמ"ש על חודשים ספורים.

לפני כחודש פנו עורכי דינו של רה"מ למנדבליט ודרשו ממנו לדחות את מועד השימוע בכמה חודשים נוספים שכן לטענתם, ראש הממשלה טרם הסדיר עמם את נושא שכר הטרחה ומשכך, נמנעו עד כה מליטול את חומרי הראיות מהפרקליטות ולהתחיל להיערך לקראת השימוע.

מנדלבליט הגיב כזכור במכתב רשמי והבהיר, כי נושא שכר הטרחה בין רה"מ לסנגוריו כמוהו כעניינו הפרטי של עו"ד לקוח וכי כי הנושא אינו מהווה מבחינתו עילה לדחיית השימוע, כאשר התאריך האחרון לתיאום מועד השימוע הוא 10 ביולי.

כעת יצטרך היועמ"ש לקבל החלטה האם להיענות לבקשת סנגוריו של ראש הממשלה ולקבוע מועד חדש לתיאום השימוע או לדחות את בקשתם ובכך תיתכן אפשרות כי רה"מ יודע באמצעות באי כוחו כי הוא מוותר מראש על השימוע.

השארת תגובה