עתירה: "לחקור את תיק 3000"

התנועה לטוהר המידות עתרה ליועמ"ש, "חצי שנה לאחר המלצות המשטרה בתיק 3000, הסר התנגדותך לבדיקת המבקר בפרשה"

יקבל את עיטור העוז? היועמ"ש מנדלבליט
יקבל את עיטור העוז? היועמ"ש מנדלבליט

התנועה לטוהר המידות פנתה הבוקר (שישי) פעם נוספת ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה שיסיר את התנגדותו לכך שמבקר המדינה, יוסף שפירא, יפתח בבדיקה מקיפה של פרשת הצוללות וכלי השיט.

זאת, בעקבות מכתב ששיגר לתנועה יועצו הבכיר של המבקר, ניצב (בדימ') עמיחי שי, וממנו עולה כי המבקר עודנו רואה עצמו מנוע מלהיכנס לביקורת בנושא פרשת כלי השיט והצוללות (תיק 3000).

במכתבה של התנועה ליועץ המשפטי לממשלה, התבקש מנדלבליט להצהיר באופן חד משמעי, האם נפתחה בהוראתו חקירה הנוגעת למקבלי ההחלטות בפרשת כלי השיט.

כזכור, בעקבות פניותיה הקודמות של התנועה בנושא זה, הודיע מבקר המדינה כי החליט לפתוח בבדיקה נרחבת של הפרשה, ואולם הוא נמנע מלפתוח בבדיקה בשל התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה. במכתב ממשרד מבקר המדינה מיום 5.5.2019 ציטט יועצו הבכיר של מבקר המדינה את מכתב התשובה שהגיע למבקר מלשכת היועמ"ש, ולפיו "הליך הבחינה הפלילי בנושא מצוי בראשיתו, וכי ישנו קושי רב לבקש מהגורמים המעורבים התייחסות לנושאים המצויים בלב החקירה במסגרת הליך בדיקה מקביל".

כזכור, בתנועה לטוהר המידות כבר פנו בעבר ליועמ"ש בדרישה שיורה על פתיחה מחודשת של החקירה הפלילית ב"תיק 3000", שתכלול בירור של המועדים שבהם התקיימו קשרים עסקיים בין מר נתניהו למר מיליקובסקי, מהות הקשרים העסקיים ביניהם, נסיבות מכירת מניותיו של מר נתניהו, הקשרים העסקיים בין החברות שבהן החזיקו השניים מניות לבין תאגיד טיסנקרופ או תאגידים נוספים שהיו מעורבים במסגרת פרשה 3000, הקשר בין החזקותיו של מר נתניהו לבין ההחלטות שקיבל כראש ממשלת ישראל בסוגיות הנוגעות לרכש הצוללות וכלי השיט.

השארת תגובה