ניו יורק בהצהרת מתנה ליום העצמאות הישראלי

הצהרה ייחודית של האסיפה הכללית של מדינת ניו יורק יחד עם הסנאט של מדינת ניו יורק לתמיכה במדינת ישראל ובקשרים בין המדינות לכבוד יום העצמאות: "תשובה חד משמעית לקולות האנטישמיים"

הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, חבר בית הנבחרים של מדינת ניו יורק, קארל היסטי וחבר הקונגרס ג 'ו מורל
הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, חבר בית הנבחרים של מדינת ניו יורק, קארל היסטי וחבר הקונגרס ג 'ו מורל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לכבוד חגיגות יום העצמאות של מדינת ישראל, האסיפה הכללית של מדינת ניו יורק יחד עם הסנאט של מדינת ניו יורק הצביעו היום על הצהרת (Assembly Resolution) תמיכה יוצאת דופן במדינת ישראל ובקשרים בין מדינת ניו יורק לישראל.

הצהרה ייחודית זו, מטרתה למסד את הקשר בין המדינות בימים מאתגרים אלו. " הגוף המחוקק החליט לברך את מדינת ישראל לרגל חגיגות העצמאות ה -71 ואת קשרי הידידות ושיתוף פעולה בין מדינת ניו יורק וישראל". את ההצהרה יזמה חברת בית הנבחרים, נילי רוז'יק וחבר סנאט מדינת ניו יורק, טוד קמינסקי. מיד עם אישורה ההצהרה נשלחה ע"י בית הנבחרים לקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין. בהצהרה נכתב:

– "הואיל ומדינת ישראל, מאז היווסדה, כאשר כוחות משולבים של חמש מדינות ערביות פלשו בניסיון להרוס את חלום העם היהודי, ממשיכה להתמודד עם העוינות ועם התוקפנות המזוינת של שכנותיה. "

– ".. מדינת ישראל הקימה חברה דינמית ומודרנית, יצרה כלכלה ייחודית וחיונית וחיים פוליטיים, תרבותיים ואינטלקטואלים למרות המחיר הכבד של שש מלחמות, טרור, נידוי בינלאומי וחרמות כלכליות. "

– "תושבי מדינת ניו יורק חולקים זיקה לעם ישראל ורואים בישראל בעלת ברית חזקה ואמינה."

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק: " הצהרה זו מסמלת את עוצמת היחסים הייחודים בין מדינת ישראל לארה"ב. הצהרה זו מהווה תשובה חד משמעית לקולות האנטישמיים, האנטי-ציונים ואנטי-ישראלים שמקבלים ביטוי רחב בשיח הציבורי והתקשורתי לאחרונה. נמשיך ע"י פעילות דיפלומטית אינטנסיבית לחזק את קשרי ישראל – ארה"ב גם בימים מאתגרים אלו."

* חברת בית הנבחרים של מדינת ניו יורק, נילי רוז'יק*: " כחברת האסיפה היחידה והראשונה שנולדה בישראל זהו כבוד גדול לחגוג הצהרה זו. בנוסף להנצחת 71 שנות מדינת ישראל אנחנו גם מנציחים את האינטרסים המשותפים ומערכת היחסים הנאמנה בין מדינת ישראל למדינת ניו יורק."

חבר סנאט מדינת ניו יורק, טוד קמינסקי: "היה לי לכבוד להציג את ההחלטה המחזקת מחדש את הברית האינטגרלית של ניו יורק עם ישראל. ישראל היא מובילה עולמית בתחום הטכנולוגיה, המדע והחדשנות ואני מצפה להמשיך ולחזק את הקשרים האסטרטגים, הכלכליים והתרבותיים בין המדינות."

השארת תגובה