לפיד מתגייס להסתה נגד חרדים

יממה לאחר תום לוחמה בגזירה הדרומית שגבתה קורבנות בנפש גם מהמגזר החרדי – יאיר לפיד ניצל ראיון רדיו שעסק ב'חוק הגיוס' להסית בשקרים נגד הציבור החרדי

יאיר לפיד
יאיר לפיד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בהתייחסו לשיחות הקואליציוניות סביב חוק הגיוס – בו תמך לפיד. בחר חבר הכנסת יאיר לפיד להסית את ציבור המאזינים נגד תלמידי הישיבות והציבור החרדי.

בראיון רדיופוני אמר לפיד: אם קוראים לך משה ואתה סבא בן שמונים שנלחם בכל מלחמות ישראל – אתה תקבל קצבה של 4,232 שקל, אם קוראים לך משה ואתה תלמיד ישיבה בן 19 שמשתמט מגיוס בצה"ל – אתה תקבל קצבה של 7,800 שקל מהמדינה.

כרטיס היציאה מהכלא של נתניהו כולל גם את מכירתם של ערכי היסוד של צבא העם. אם הקומבינה של ביבי עם המפלגות החרדיות תעבור, כל מי שיש לו ילד שצריך להתגייס לצבא, ידע שיש כאלה שהילדים שלהם לא צריכים להתגייס כי ביבי צריך חסינות מליצמן ודרעי".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' התרעם: "ערב יום הזכרון יאיר לפיד בוחר לשקר כדי להסית נגד הציבור החרדי ולומדי התורה ולסכסך ביננו.

הוא אמר ברדיו שאברך מקבל 7,800 ש"ח לחודש!! שקר גס. מספר מדומיין ומנותק מהמציאות. כיהודים סבלנו מספיק מאלה שהעלילו עלינו עלילות שקשורות לכסף. יאיר, תתנצל!".

אלא שיאיר לפיד העדיף להמשיך את ההסתה במקום להתייחס לשקרים אותם הציג כעובדות: "סמוטריץ׳, ערב יום הזכרון אני מציע שתגן על אלה שמתגייסים לצה״ל לא על אלה שאתה עוזר להם להשתמט מגיוס. מעבר לזה, אני לא מקבל ממך הוראות, אבל אתה יכול תמיד להמשיך לחלק הוראות לראש הממשלה שאותו אתה סוחט בתמורה לחסינות מהכלא".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) הגיב לדברי יאיר לפיד: "יאיר, הסתה שלך כנגד המגזר החרדי, מגיעה לשיאים חדשים.

לספר שאברך שיושב ולומד מקבל 7,800 לחודש, הינו שקר גס שנועד לתאר את החרדים כסחטנים- תפסיק עם זה ועשה טובה סע לחו"ל לטייל".

השארת תגובה