אכזבה ב"איחוד": "לא הגענו להכרעה"

ראשי 'איחוד מפלגות הימין' מאוכזבים מהעובדה שראש הממשלה בחר שלא להגיע להכרעה מול חמאס

מרכז הסייבר של החמאס
מרכז הסייבר של החמאס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יושב ראש 'הבית היהודי' ח"כ הרב רפי פרץ מביע אכזבה מכך שישראל לא הגיעה להכרעה בסבב הנוכחי מול חמאס ולנוכח הערכות כי צפויים בהמשך סבבים נוספים".

"במערכה הזאת לא הגענו להכרעה במובן ההרתעה ומבחינתי היא לא הסתיימה. אני שמח לראות שגם ראש הממשלה אמר את הדבר הזה. אנחנו צריכים לסיים מערכה כמו שצריך. שהם יבינו שאי אפשר לחצות את הגדר הזאת וקיר ברזל מפריד בינינו". אמר הרב פרץ בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, "המערכה הזאת חייבת להסתיים בדבר אחד – שתהיה תחושת הרתעה ברורה ולא הגענו אליה. צריך להמשיך את הסיכול הממוקד, להמשיך את הפגיעה ביעדים הקריטיים שאפשר לפגוע בהם. אי אפשר להפסיק את הדבר הזה".

"אני גר בעוטף עזה ואצלנו אנשים מסתובבים עם חשש שאולי עוד שעתיים שוב יהיה ירי. לא יכול להיות שאצלנו יש חשש כזה והרוצחים ראשי החמאס יסתובבו בהרגשה בטוחה. הם צריכים להיות על סדר היום כל הזמן ואני יודע שזה הדבר שהכי פוגע בהם".

"הרב פרץ מוסיף, כי מבחינתו מבצע 'צוק איתן' לא הסתיים, שכן "הייתי זה שהלך להודיע בבתים של הדר ואורון על מותם ועל זה שגופתם לא נמצאה".

"צוק איתן עוד לא נגמר. לא יכול להיות שאנחנו מגיעים לתחנה בדרך ולא מחזירים את הבנים הביתה. הם צריכים להיות כל הזמן אצלנו. זו אחריות מוסרית שלנו, לא רק כלפי המשפחה, אלא כלפי צה"ל וחיילינו. לא יכול להיות שנפגע באתוס הגדול הזה וצריך להילחם עליו בכל מחיר".

במקביל האשים ח"כ בצלאל סמוטריץ', כי "אין היום לנתניהו ולחברה הישראלית נכונות להבין שהפתרון האמיתי דורש אומץ לקחת חזרה אחריות על מה שקורה ברצועת עזה, להפיל את חמאס, לחזור לשם ואנחנו נטפל טיפול שורש ברצועה – קרי להוציא משם את שלושת רבעי מהאוכלוסייה שהובאה ומתוחזקת שם על ידי מדינות ערב בכוונה כסוד של פצצת מצרר נגד מדינת ישראל".

לדבריו, "כל עוד אנחנו לא מוכנים ללכת אל מהלך השורש האמיתי הזה – אנחנו בעצם מסתבכים בתגובות טקטיות".

הוא מצהיר, "תפקידי בממשלה הבאה יהיה להגיד שוב ושוב שאין מנוס מלהישיר מבט למציאות בעזה ולשנות אותה מן הקצה אל הקצה. אני מאמין שלאט לאט הציבור הישראלי יבין את זה ואז גם למנהיגות יהיה יותר כוח, אומץ ולגיטימציה ציבורית לעשות את זה. עד אז אנחנו נשתדל שגם התגובות הטקטיות יהיו חריפות יותר".

השארת תגובה