בצל הלחימה: 40 עולים חדשים ל'עוטף עזה'

שדה התעופה בן גוריון
שדה התעופה בן גוריון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

220 עולים מאוקראינה נחתו וינחתו ב-3 טיסות שונות שאורגנו בידי הקרן לידידות, 42 מתוכם יעברו להתגורר מיד עם נחיתתם ביישובים אשדוד, אשקלון, שדרות, גן יבנה ובאר שבע, חרף אי היציבות של המצב הביטחוני. מספרם הכולל של הילדים עד גיל 18 בטיסה הוא 50 והעולה המבוגרת ביותר היא בת 84.

עולים אלו מהווים חלק ממבול טיסות השוטף את שמי ישראל בימים אלו בשבוע עמוס במיוחד ויאפשר לכל העולים לחגוג את יום העצמאות לראשונה בארץ. סך הכל 17 טיסות שונות יביאו 257 עולים חדשים לישראל, כאשר הרוב המוחלט של העולים מגיעים מאוקראינה, יתר העולים מגיעים ממדינות אורוגוואי, אזרביג'ן, ארגנטינה, בלרוס, ברזיל, ונצואלה וצרפת.

בין העולים מגיעה משפחת פיצ'רסקי מהעיר זפוריז'יה שצפויים לעבור לגור בעיר באר שבע מיד עם לאחר נחיתתם בישראל. בני הזוג אלכסנדר (36) ומריה (24) היו מעורבים גם בלחימה שהתרחשה במזרח אוקראינה בין הלוחמים האוקראינים נגד הבדלנים הרוסים. שניהם חשו שהם רוצים להגיע לישראל על מנת להגשים את חלומם לחיות בארץ. השניים עולים יחד עם ביתם ורוניקה בת החמש. "המצב לא מפחיד אותנו בכלל. קראתי חדשות. ראיתי שאין כמעט נפגעים, שכיפת ברזל מיירטת כמעט את כל הטילים. אשתי והבת שלי חיו בעיר לוגנסק שהייתה בלב הסכסוך במזרח אוקראינה. בהשוואה להפגזות שם זה לא נראה רציני".

משפחת פדורצ'וק, בת חמש נפשות במקור מהעיר חרקוב, ינחתו היום בישראל וצפויים לגור באשדוד. סטניסלב (40) סיפר כי הוא ואשתו אלינה (33) התכוננו לרגע העלייה כבר זמן רב. את ביתם החדש בחרו לקבוע באשדוד על מנת להיות קרובים לבני משפחה החיים בישראל "קרובי המשפחה שלנו גרים באשדוד ומספרים לנו על המצב הקשה. אנחנו מקווים שבכל זאת המצב לא כזה נורא כפי שהם מתארים. בטוחים שעד שנגיע לארץ צבא הגנה לישראל ישתלט על המצב" סטניסלב ואלינה עולים עם שלושת ילדיהם בני 8, 6 ופעוט בן פחות משנה.

"אנחנו בקרן לידידות גאים בכל עולה ועולה שבוחר להגיע לישראל ואינו נרתע מהמצב גם בימים אלו." משתפת יעל אקשטיין נשיאת הקרן לידידות." יותר מכל אנו גאים בעולים שבוחרים להמשיך להתיישב ביישובי הדרום ובעוטף עזה. העולים כולם עברו סמינר הכשרה טרום הגעתם לישראל וקיבלו הדרכה מפורטת וליווי צמוד על מנת להקנות להם את הכלים הטובים ביותר להתמודד על המצב הנוכחי בישראל.

"התקופה האחרונה הינה תקופה מאתגרת לכלל היהודים בכל מקום באשר הם. האנטישמיות הגואה ניכרת ברבות ממדינות ומזכירה לנו ימים אפלים שבהם יהודים חסרי הגנה נפלו טרף לרדיפה והשמדה. אולם לשמחתנו היום יש לנו מדינה והעם היהודי אחראי לגורלו. יותר מכך בזכות חברי האמת שלנו, הנוצרים אוהבי ישראל יש לנו גם תמיכה מורלית ומעשית מאין כמותה. אנו מקווים לימים שקטים יותר ומאחלים הצלחה רבה לעולים."

הקרן לידידות פועלת מזה יותר מעשרים שנה בסיוע בהעלאת יהודים לישראל והשקיעה במהלך השנים מעל ל-200 מיליון דולרים שסייעו לעלייתם של כ-750,000 עולים. הקרן היוותה במהלך השנים תורמת מרכזית לסוכנות היהודית ואף סייעה בהקמתו של ארגון "נפש בנפש". בשנת 2014 החלה הקרן לפעול עצמאית בתחום העלייה ומאז הגיעו בעזרתה לישראל מעל ל-18,000 עולים מ- 29 מדינות ברחבי העולם.

העולים של הקרן זוכים לסיוע מקיף הכולל מענקים מיוחדים בסך 500 דולר לכל עולה בוגר ו-300 דולר עבור כל ילד, בנוסף למימונה של הטיסה ארצה ולסל הקליטה. בנוסף, הקרן דואגת לקליטתן של כל משפחות העולים ברשויות המקומיות, המתגייסות ללוות את העולים תוך מציאת דיור ומקומות תעסוקה בעבורם וממשיכה ללוות את המשפחות גם לאחר קליטתן בבתיהן החדשים.

השארת תגובה