ילדי ״חברת תהלים״ בגן הבוטני במוסקבה

בהשתתפות רבה של רוסיה רבי בערל לאזאר שליט״א • חברת תהלים נערכת מדי שבת קודש בבית הכנסת המרכזי ״מארינה רושצ׳ה״ במרכז מוסקבה

ילדי מוסקובה בגן הבוטני, צילום לוי נאזרוב (32)
ילדי מוסקובה בגן הבוטני, צילום לוי נאזרוב (32)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תלמידי ומשתתפי ארגון ״חברת תהלים״ בהיכל בית הכנסת המרכזי ״מארינה רושצ׳ה״ שבמרכז מוסקבה, זכו לחוויה רוחנית וגשמית מיוחדת בחול המועד פסח, עת יצאו יחד לברך את ״ברכת האילנות״ כנהוג בחודש ניסן.

היוזמה המבורכת, היא פרי יצירתם של הגבאים המסורים בבית הכנסת המרכזי, המפעילים במשך כל ימות השנה תוכניות מיוחדות למאות הילדים הגודשים את בית הכנסת, בעיקר בשבתות ובמועדי ישראל – בארגון ״חברת תפילה״, דרבון תפילה ועניית אמן בקול ובמתינות, אמירת תהלים וי״ב פסוקי תורה ומאמרי חז״ל לאחר התפילה, ובמיוחד ״חברת תהלים״ מדי שבת קודש אחר הצהרים, כאשר קולם המתוק והמרגש של ילדי ישראל נישא בחלל הגדול ומבואות הבית הגדול ומשפיעים מאוד על מתפללים חדשים אשר זה מקרוב באו, וזוכים לטעום מאור התורה והחסידות.

לאחר שנה שלמה של השקעת התלמידים ושקידתם, יצאו יחד לסיור מודרך מיוחד ב״גן הבוטני״ הגדול של מוסקבה, לסיור ממושך ומהנה שכלל עצי פרי מלבלבים עליהם בירכו את "ברכת האילנות".

עם הופעת הרב הראשי רבי בערל לאזאר, נאמרה הברכה בקול מילה במילה, והתלמידים גרמו לקידוש שם שמים גדול בין מבקרי הגן שאינם יהודים, ושהו שם באותה שעה.

לאחר חלוקת פרסי עידוד למצטיינים, נשא הרב הראשי דברים מרגשים על האילן ופירותיו, התפילה והלימוד של הילדים, ועודד אותם להתמיד בהשתתפות בתוכניות המיוחדות להם בבית הכנסת המרכזי ולהגביר פעלים לקרב עוד ילדים, ובכך יזכו להשיב לב אבות בזכות בנים.

לאחר-מכן נערך טיול מיוחד לילדים ב״מוסקוואריום״ הסמוך, לשמחת החג של חול המועד.

השארת תגובה