שרטון? יהדות התורה ביטלה פגישת מו"מ

על רקע מתן היתרי עבודה לאלפי פועלים עבור תחרות האירוויזיון, יהדות התורה ביטלה פגישת מו"מ עם צוות הליכוד – גפני לוחמני מתמיד: נצטרך להביא הדברים בפני גודלי ישראל

יהדות התורה בהכנה למו"מ
יהדות התורה בהכנה למו"מ
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

אתמול אושרה החלטה לפיה 30,000 עובדי הפקת האירוויזיון יעבדו בשבת הקרובה וזו שלאחריה. ראש הממשלה נתניהו והשר חיים כץ תמכו בהחלטה ואילו השר יצחק וקנין מש"ס התנגד.

על רקע אישור העבודות בשבתות הקרובות, הודיעה יהדות התורה לנציגי המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד על ביטול הפגישה שתוכננה להיום.

ביהדות התורה הבהירו כי חילול השבת הצפוי 'אינו מתקבל על הדעת'.

יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, תקף את הליכוד: "היד הקלה על ההדק להוציא אלפי היתרי עבודה בשבת – זה מזעזע. בעניין הזה, של עבודות בשבת, ישנה הידרדרות קשה ולא נוכל להשלים עם מצב חמור זה.

אמרנו את זה אתמול לאנשי הליכוד בישיבת המו"מ. נצטרך להביא בפני מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א את העובדות שעושים את השבת חול רח"ל ונצטרך לקבל מהם החלטות כיצד לנהוג, כי במצב העכשווי אי אפשר להמשיך יותר, אנחנו לא נשתוק על חילולי שבת".

יש לזכור כי דבר היתרי העבודה בשבתות, לא הועלה על ידי הח"כים החרדים במשך תקופה ארוכה. רק לאחר שעיתונאים חרדים הקשו בפני ראש הממשלה בפגישה אותה יזם נתניהו – הצטרפו חברי הכנסת לקריאות.

היה זה בעבודות שהותרו בשבת עבור רכבת ישראל במהלך הכנותיה ל'רכבת המהירה לירושלים'. ראש הממשלה נפגש אותה תקופה עם עיתונאים להציג את גירסתו אודות דו"ח מבקר המדינה שאמור היה להתפרסם בסוגיית מנהרות הטרור. ראש הממשלה ניהל את המפגשים כשהוא מציג את משנתו אודות רוחב פועלו ועשייתו למען מדינת ישראל ואזרחיה כשהוא מתחייב להשיב לכל שאלה.

העיתונאים החרדים העלו את שאלת חילולי השבת ברכבת ישראל, ראש הממשלה ביקש לפתור עצמו ב'איני יודע' – אלא שהעיתונאים לא הרפו: הח"כים החרדים אומרים שאתה דוחה אותם ונמנע מלפגוש בם על רקע חילולי השבת. – טענו.

ראש הממשלה הבטיח לבדוק ולשוב עם תשובות, אלא שלעיתונאים היו תשובות מוכנות לכל שאלה שרק תעלה ונתניהו הבטיח לבדוק את הדברים.

רק אז הצטרפו חברי הכנסת החרדים לדרישות והחלו להשמיע קולם אודות חילולי השבת.

הפעם, נראה, כי הח"כים פועלים בהתאם לשם המפלגה: 'יהדות התורה והשבת' – ומביעים את המחאה המינימלית הנדרשת.

השארת תגובה