בליכוד: "אין פתרון – חמאס משלם מחיר"

השרים שטייניץ ודיכטר התייחסו הבוקר לביקורת על הסכם הכניעה מול חמאס ו'מסבירים', "הצד השני הופתע שלא מיתנו את התגובה לקראת יום הזיכרון"

עזה בחומת מגן, צילום עטא עוויסאת
עזה בחומת מגן, צילום עטא עוויסאת

חבר הקבינט השר יובל שטייניץ, התייחס הבוקר להפסקת האש עם חמאס ולביקורת בקרב תושבי הדרום על היעדר הכרעה מול חמאס.

לדברי שטייניץ אין פתרון נראה לעין עבור המצב הנוכחי וכי אפשר שסבבי הלחימה להם היינו עדים ביומיים האחרונים ובמהלך השנה החולפת ימשיכו ללוות אותנו גם בשנים הבאות.

"כדי לסלק את החמאס אנחנו צריכים לכבוש את עזה. זה צעד אפשרי, אבל זה יגבה מחיר כבד מאוד", אומר השר שטייניץ ומבהיר, כי "התקיפות הישראליות אמש היו במדרג הגבוה ביותר ב'צוק איתן'. אז הפלנו בניינים אחרי 50 ימים, כאן עשינו את זה תוך יממה – הצד השני הופתע שלא מיתנו את התגובה לקראת יום הזיכרון".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר הגיב אף הוא לביקורת ולטענות לנוכח הרפיסות הישראלית העולה מהסכם הכניעה לדרישות חמאס ואומר, כי "החמאס והג'יהאד האסלאמי מבינים היטב את המחיר שהם משלמים. החמאס ראה היטב מה קורה ביממה האחרונה או בימים האחרונים, בעיקר ביממה האחרונה כשצה"ל עלה מדרגה בהיקף התקיפות, בבחירת היעדים ובעוצמה".

ח"כ דיכטר הגיב לטענות על שאף גורם רשמי לא טרח לעדכן את הציבור על שהושגה הפסקת אש, "אני לא חושב שעל כל דבר ראש הממשלה צריך להתייצב מול המצלמה". אמר דיכטר, לדבריו, "יש גורמים במערכת וזה לא משנה אם זה ראש הממשלה או שר הביטחון, היום אחד הם. אני באמת חושב שבדברים האלה יש פונקציונרים נוספים שיכולים לצאת ולהסביר לציבור".

השארת תגובה