גנץ: "כניעה נוספת לסחטנות חמאס"

מפלגות האופוזיציה תוקפות בחריפות את הסכם הפסקת האש שנכנסה הבוקר לתוקפה ומאשימים את נתניהו בהזמנת הסבב הבא

אגאי יחזקאל עם בני גנץ | צילום: דובר צה"ל
אגאי יחזקאל עם בני גנץ | צילום: דובר צה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו"ר כחול לבן, חבר הכנסת בני גנץ, הגיב להודעה של פיקוד העורף על הפסקת אש עם חמאס ותקף את ראש הממשלה, "כמעט 700 שיגורים לשטח ישראל, נפגעים ופצועים רבים ו-4 הרוגים – כולם תוצר של אובדן ההרתעה – מסתיימים בכניעה נוספת לסחטנות חמאס וארגוני הטרור – כל מה שעשתה הממשלה, פעם נוספת, הוא להניח לפתחנו את המערכה הבאה", אמר גנץ.

לדבריו, "יש לצפות שאם תתחדש האש התגובה תהיה חמורה ושאם יישמר השקט הוא ינוצל לקידום אמיתי של מהלך מדיני שיוביל להשבת גופות חללינו ונעדרינו ולהבטחת שקט ויציבות ארוכי טווח".

"אני מבקש לחזק את צה״ל, כלל גורמי הביטחון ותושבי הדרום על איתנותם ושולח תנחומים למשפחות ההרוגים ואיחולי החלמה מלאה לפצועים".

חבר הכנסת צבי האוזר (כחול לבן – תל"ם) שכיהן כמזכיר ממשלת נתניהו השלישית וחצה את הקווים תוקף גם הוא את ההסכם, "עכשיו יפורסמו תנאי "הפסקת האש". וכמו בעבר, בעוד מספר ימים או מספר שבועות, נגלה את אותם התנאים עליה התחייבה ישראל ושלא יפורסמו היום. אל תעשו עצמכם מופתעים". כתב האוזר.

ח"כ איציק שמולי, יו"ר סיעת העבודה אמר, "שאפו לנתניהו על הצלת האירוויזיון במחיר המשך הכניעה לטרור ואובדן הביטחון וההרתעה בדרום". ‬

"‫מזוודות הדולרים הבאות לחמאס כבר בדרך. גם הסבב הבא, שגם הפעם חמאס כבעל הבית יחליט מתי יתחיל ואיך יסתיים. רק שילוב של עוצמה צבאית קשה נגד חמאס בצד יוזמה מדינית לבידודו תשנה את המשוואה".

ח״כ שלי יחימוביץ' (העבודה) אמרה, כי היא ״מברכת על הפסקת האש ועל כל טיפת דם שנחסכה, אבל בלי חזון מדיני ובלי אסטרטגיה, השעון כבר מתקתק אל הסבב הבא. תנחומי למשפחות שאבדו את יקיריהן, החלמה לפצועים, כה טראגי ומקומם שאין מי שידאג לכך שהם יהיו האחרונים.״

השארת תגובה