הרופאה 'התחזתה למומחית' – וגרמה לחור בפנים

תביעה: התחזתה למומחית, החדירה חוטים והזריקה חומרים לפניה של מטופלת – וגרמה לה לחור בלחי ולצלקות מכוערות בפנים

ניתוח
ניתוח
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ד"ר לרפואה אסתטית – זה התואר שבו מציגה את עצמה ד"ר מרים רנרט מחיפה – למרות שלטענת התביעה תואר שכזה לא קיים בישראל, וחרף העובדה שמעולם לא עברה הסמכה לכירורגיה פלסטית בארץ – כך לפחות נטען בתביעה אותה הגישו עוה"ד רן שפירא וספי קלו ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא בשם מטופלת – שלטענתה, טיפול רשלני בו נקטה ד"ר רנרט, גרם לה לצלקות קשות בפניה ולנזקי תפקוד ונפש.

בתביעה נטען כי הרופאה לא רק שהטעתה את המטופלת אודות ההסמכות הרפואיות שברשותה, אלא גם הזריקה לפניה חומצה היליריונית ובוטוקס, והחדירה לפניה חוטים בצורה רשלנית, ומבלי לשמור על תנאים הגייניים ורפואיים בסיסיים – דבר שגרם להתפתחות זיהום חמור בפניה של המטופלת – שלא חלף אלא לאחר שנתיים וחצי של טיפולים.

לדברי עוה"ד שפירא וקלו, נאלצה המטופלת לעבור ניתוחים חוזרים ונשנים לאורך שנתיים וחצי – שבסופם אמנם נרפא הזיהום החמור ממנה סבלה, אך בפניה נותרו צלקות מכוערות וחור עמוק בלחיה – שייתכן ולא תוכל לתקנם לעולם.

כתוצאה מהפגיעה האסתטית הקשה בפניה, החלה האישה ממעטת בפעילויות חברתיות, דימוי הגוף שלה נפגע קשות – ומצבה הנפשי התערער.

ד"ר לויאב, מומחה רפואי לכירורגיה פלסטית, קבע בחוות דעתו כי ד"ר רנרט פעלה ללא הסמכה, מבלי לשמור על תנאים סטריליים בסיסיים במרפאתה.

"רשלנות הרופאה מתבטאת לא רק בטיפול החדרת גופים זרים ושתלים לפני התובעת ללא נקיטת אמצעי זהירות ומניעה בסיסיים, כמו מתן טיפול אנטיביוטי מניעתי, אלא גם בטיפול פולשני חודרני ללא הסבר והסכמה מדעת", קבע ד"ר לויאב.

לדבריו, ברור כי לו היו הטיפולים מבוצעים על ידי איש מקצוע, תוך שמירה על סטריליות נדרשת וכיסוי אנטיביוטי, לא היה נגרם לתובעת נזק כה משמעותי, שהותיר אותה עם שקע וצלקת מכערת בפניה.

ד"ר רבקה כהן, מומחית בפסיכיאטריה, שבדקה את האישה, קבעה בחוות דעתה כי עקב האירועים סובלת המטופלת מהפרעת הסתגלות ממושכת הכוללת חרדות ועצבות, חוסר אונים מול הצורך לעבור טיפולים רבים ללא פתרון ממשי, ופחד להמשך פעולות לעתיד.

ד"ר כהן קבעה כי מצבה של האישה הוא כרוני ולצמיתות, ופסקה לה נכות נפשית צמיתה של 5% ונכות זמנית של 20% על רקע נפשי לאורך תקופת הטיפול למשך שנתיים וחצי.

בימים אלה הגישו עוה"ד שפירא וקלו תביעה נגד ד"ר רנרט ונגד חברת הביטוח המבטחת אותה. התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.

השארת תגובה