הנשיא בעוטף: "מעניקים השראה לעם ישראל"

נשיא המדינה ביקר באוגדת עזה וביישובי העוטף שם נפגש ראשי המועצות האזוריות אותם חיזק והביע את התפעלות העם בישראל לנוכח כושר העמידה

הנשיא במועצה אזורית אשכול, צילום: חיים צח/ לע"מ
הנשיא במועצה אזורית אשכול, צילום: חיים צח/ לע"מ
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

נשיא המדינה ראובן רבלין ביקר היום בחדר המצב במועצה האזורית אשכול ונפגש עם ראש המועצה, קציני הביטחון של המועצות האזוריות שהציגו את תמונת המצב . במהלך הביקור נשמעו מספר אזעקות צבע אדום.

הנשיא פנה אל ראשי הרשויות חיזק ועודד אותם ואמר, "אין לכם מושג כמה כח שואבים תושבי ישראל מעמידתכם ומהדרך שבה אתם עוטפים את מדינת ישראל כולה. איש לא יוכל להוציא אותנו מכאן".

"אנחנו בפתחו של שבוע מתוח ובמהלכה של תקופה ארוכה, ארוכה מידי, שבה אתם תושבי הדרום מטווחים על ידי ארגוני הטרור ברצועת עזה. העמידה האיתנה שלכם היא לא טריוויאלית, ולא מובנת מאליה. יש כאן התיישבות ציונית גאה וחדורת מטרה שיודעת לא לוותר ולהיאבק על החיים כאן, על הגבולות, על המדינה כולה".

"אני רוצה לומר לכם ובאמצעותכם לכל תושבי עוטף ישראל תודה רבה. תודה על החלוציות ועל ההשראה עבור כולנו להתנהגות במצבים שכאלה. אנחנו לא ניתן להם. לא נרפה עד אשר ישוב לפה שקט ושכנינו יבינו שמולנו עדיף לחיות רק בשלום. אין לכם מושג כמה כח שואבים תושבי ישראל מעמידתכם ומהדרך שבה אתם עוטפים את מדינת ישראל כולה. איש לא יוכל להוציא אותנו מכאן", הכריז הנשיא.

הוא הוסיף, "בחרתי להיות כאן הבוקר כדי לומר לכם איזו משענת ואיזה חוסן אתם מהווים עבור כולנו. אני עומד בקשר הדוק עם המערכת הצבאית כולה מהרמטכ"ל ועד מפקד האוגדה. הם כולם עובדים עבורכם, עבור כולנו, בלי רגע שלהפסקה".

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, הודה לנשיא ואמר, כי "עד כה ישנן פגיעות קשות בנפש בכל צבע אדום. זו המשימה שלנו, להוציא את תושבינו ממעגל פגיעות הנפש. המקום כולו בפריחה ואנחנו צריכים לראות איך אנחנו ממשיכים לתת פה כוחות עבור החוסן של כולנו".

ראש המועצה האזורית שער הנגב, תמיר עידאן, הודה לנשיא על ביקורו, "ההגעה שלך לכאן דקה אחרי להיות פה איתנו, מחזקת את כולנו. אנחנו לא במקום של טרוניה. עוטף עזה בצמיחה מרשימה, כמעט לא טבעית. ועכשיו המשימה היא לא לאבד, לא לפגוע בעוצמות השגשוג. אנחנו מתכננים להמשיך ולבנות פה, להרחיב את הישובים ולבנות גם ישוב חדש".

השארת תגובה