שקד: "לבית היהודי אסור להתמזג בליכוד"

"אני נמצאת בפרשת דרכים. חוץ מזה שהציבור בחר שאני אבלה יותר זמן עם הילדים וארוויח יותר כסף, אז אני צריכה להחליט על העתיד הפוליטי"

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שרת המשפטים היוצאת איילת שקד נשאה הבוקר דברים בכנסת 'בשבע' ובנק פאג"י בפתח תקווה והתייחסה לתוצאות הבחירות ולהמשך דרכה הפוליטית.

"אני לא אכנס לחשבון הנפש שאני צריכה לעשות, זה עוד מוקדם מידי " אמרה שקד כשהיא מזכירה, כי "הציונות הדתית מעולם לא הצביעה למפלגה אחת. בבחירות האחרונות הצביעה לארבע מפלגות, לפני זה הציונות הדתית הצביעה לשלוש מפלגות – הבית היהודי, יחד והליכוד, בבחירות לפני זה כשקיבלנו 12 מנדטים הרוב הצביעו לבית היהודי ולליכוד וקצת ליש עתיד".

לדבריה, "במשא ומתן הקואליציוני מדברים על איחוד של ישראל ביתנו וכולנו לתוך הליכוד, שאלו אותי לא מזמן אנשים מהליכוד האם נכון לאחד גם את הבית היהודי ואמרתי שבשום אופן לא, לבית היהודי יש תפקיד חשוב כמפלגה עצמאית. התפקיד עצמאי וייחודי בניגוד למפלגות אחרות", אמרה שקד כשהיא מסבירה מדוע 'אסור' ל'בית היהודי' להתמזג בשורות הליכוד.

"למפלגה של הציונות הדתית יש תפקיד והיא חייבת בעיני לשמור על עצמאותה תמיד. גם תפקיד אמוני וגם אידיאולוגי. לשמור על הזהות היהודית של המדינה ומבחינה אידיאולוגית לגרור את הממשלה ימינה. לעמוד על הערכים שחשובים לנו. בשום אופן אסור למזג את הבית היהודי לתוך הליכוד, גם לליכוד יש תפקיד חשוב וצריך לשמור על בידול בין המפלגות הללו".

באשר להמשך דרכה הפוליטי אמרה, "אני נמצאת בפרשת דרכים. חוץ מזה שהציבור בחר שאני אבלה יותר זמן עם הילדים וארוויח יותר כסף, אז אני צריכה להחליט על העתיד הפוליטי".

"בסיס הכוח הפוליטי והנפשי שלי זה הציונות הדתית וכך זה יישאר לא משנה איפה אני אהיה. הציבור הציוני דתי מופלא, מאוד אידיאולוגי, מאוד מעורב יחסית לציבורים אחרים. הציבור נתן לי את הכוח לעשות את הפעילות שעשיתי. בלי הכוח, התמיכה והגב של הציבור לא הייתי מצליחה".

"אני שלא באה מהמגזר בחרתי לקשור את גורלי הפוליטי עם המגזר ואיפה שאני לא אהיה אהיה קשורה למגזר. פוליטיקאי בצמתים מרכזיים צריך הרבה כוח נפשי לעמוד בכל מיני החלטות ומלחמות, ואת הכוח הזה שאבתי מהציבור של הציונות הדתית וכך אני אמשיך לעשות". אמרה.

השארת תגובה