הקמפיינר: "הימין לא הבטיח פתרונות קסם"

"האסטרטג המהולל יוסי שריד גם ידע להבטיח לנו לפני אוסלו ש"המדינה הפלסטינית שתעז לתקוף את ישראל או לסכן אותה לא תשוב להיות מדינה. היא תיכבש תוך 24 שעות"

ארז תדמור
ארז תדמור
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ארז תדמור, כותב הנאומים לשעבר של ראש הממשלה ומי שהיה חבר בצוות הקמפיין המצומצם שגיבש נתניהו מתייחס להאשמות משמאל על היעדר תגובה ישראלית הולמת לסבבים הביטחוניים ברצועה ומציג שורה של תאוריות שלדבריו הם שהביאו למצב הנוכחי.

1. הימין הזהיר לפני אוסלו ולפני ההתנתקות שכל שטח שניסוג ממנו יהפוך לבסיס טרור מחומש היטב. הימין מעולם לא טען שאם ייכשל במאמציו לעצור את מדיניות השמאל יהיו לנו פתרונות קסם.
מי שטענו זאת היו דווקא אנשי השמאל המופקר שחזרו על המנטרה לפיה "ישראל מספיק חזקה כדי לקחת סיכונים למען השלום".

2. האסטרטג המהולל יוסי שריד גם ידע להבטיח לנו לפני אוסלו ש"המדינה הפלסטינית שתעז לתקוף את ישראל או לסכן אותה לא תשוב להיות מדינה. היא תיכבש תוך 24 שעות". אלא שלכבוש את המדינה הפלסטינית שהקמנו בעזה יעלה במחיר של מאות חיילים הרוגים פגיעה קשה במעמדנו הבינלאומי והחמרת הקרע הפנימי בעם.

3. בכל פעם שאתם רואים באולפנים פוליטיקאי גנרל או פרשן שמסרב להודות בטעות שבבסיס מדיניות השמאל אך מעז לחלק לנתניהו ציונים על מדיניותו בעזה עליכם להתייחס אליו באותו אופן שהייתם מתייחסים למהנדס שתכנן גשר כושל ולאחר שהתמוטט היה מחלק עצות וציונים ליחידה שעוסקת בחילוץ הנפגעים מההריסות.

4. בהתחשב במעשי האיוולת שנתניהו ירש מקודמיו העובדה שאנו עומדים בסיומו של העשור הבטחוני השקט בתולדות המדינה היא הישג אדיר של נתניהו וממשלותיו. זה לא אומר שהכל מושלם או שצריך להיות מרוצים ב100% מהתגובה הישראלית לכל סבב אבל זה כן אומר שנתניהו צריך לקבל ציון גבוה מאוד על תפקודו כראש ממשלה.

5. הפיצול שבין יו”ש של אבו-מאזן ועזה של החמאס הוא אופטימאלי עבור ישראל. כך כשאנו נדרשים לכך אנו יכולים להכות בחמאס בעזה ולא נדרשים לנסיגה לקווי אושוויץ ביו”ש. אחרי שאנחנו מסכימים על זה בואו נדון בצורה מושכלת מה הדרך היעילה ביותר להתמודד עם המציאות הלא פשוטה שיצרנו במו ידינו בדרום.

את דבריו מסכם תדמור בכך, שאנשי שמאל שמתיימרים לאגף את נתניהו מימין אך מתמידים בסירובם העיקש להודות שאוסלו וההתנתקות היו מעשי איוולת, ועודם מסרבים להודות שהקמת מדינה פלסטינית ביו"ש תהיה אסון, הם או אידיוטים או נוכלים. בדרך כלל הם גם וגם.

5 תגובות
  1. מי שכותב שטויות כאלו הוא או אידיוט או נוכל? מה הפיתרונות שאתה מציע חוץ מלשבת ולבלבל את המוח על מה שהיה?

  2. למה אתה מצביע ימין ומקבל סמרטוט רצפה

  3. אזר תדמור אתה עלוף.
    לא בחרתי ביבי אבל דיברתה בהיגיון!
    כל אותם המבקשים בדרך קשה ומלחמה הם ממזמן גרושים או הרוגים או בכלא והרשימה ארוכה. ביבי בחרו רוב העם זה אומר שסומכים על שיקולים שלו, אז תנו לו לעבוד. וזה לא חייב ליהיות בדרך שלכם, הוא יודע את שביל הזהב.

  4. דברים כדורבנות. כל

  5. אחלה כתבה חשוב להשמיע קצת קול שפוי אחרי שכבר שנים מפמפמים לנו אנטי ביבי לא משנה מה קורה

השארת תגובה