ארה"ב: הצעת חוק אנטי ישראלית

חברת קונגרס דמוקרטית הגישה הצעת חוק המאשימה את ישראל בפגיעה והתעללות בילדים פלסטינים וקראה לשלול סיוע מישראל

הקונגרס האמריקאי
הקונגרס האמריקאי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת הקונגרס הדמוקרטית בטי מקולם הציגה בקונגרס האמריקאי, הצעת חוק המאשימה את ישראל בפגיעה והתעללות בזכויות ילדים פלסטיניים עצורים.

מדובר בהצעת חוק שהוגשה לפני שנה וחצי לאחר מאמצים ופעולות לוביסטיות נרחבות מטעם "האגודה הבינלאומית לשלום הילד–פלסטין", ארגון המסונף ל"חזית העממית לשחרור פלסטין", – עליו הכריזו כבר בארה"ב, קנדה, באיחוד האירופי וגם בישראל כ'ארגון טרור'.

לפני כשנה חסמו הבנקים ומערוכת גיוס כספים את חשבונות הארגון בשל קשריו עם ארגון הטרור.

לניסוח ההצעה היו קשורים גם ארגונים נוספים דוגמת אמנסטי אינטרנשיונל ארה"ב, קול יהודי לשלום, American Friends Service Committee, Center for Constitutional Rights ו-Human Rights Watch – הקשורים כולם בקמפיין החרם נגד ישראל בארצות הברית.

הארגונים הקשורים בהצעת החוק המאשימה את ישראל, מצפים במסגרת הצעת החוק ל'קבל תקציב של 19 מליוני דולרים עבור פעילותם ל'קדם את החרם נגד ישראל'.

איתי ראובני, מנהל מחלקת תקשורת ויחסי חוץ במכון המחקר NGO Monitor, אמר כי "בדיוק כמו ההצעה הקודמת, הצעת החוק הנוכחית מבוססת כולה על ניסיונות הלובי וטענות שווא של ארגונים פוליטיים. הבולט מביניהם הוא ארגון DCI-P, שחשבון הבנק שלו בארה"ב נסגר בגין קשריו עם ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. אירוני שארגון הקשור לארגון טרור עומד מאחורי חקיקה המבקשת לסייע לו באמצעות כספי משלם המיסים האמריקאי".

השארת תגובה