פרידמן: "האנטישמיות לא קשורה לטראמפ"

שגריר ארה"ב בישראל דוחה את הטענות כי העלייה באירועים האנטישמיים בארה"ב נעוצה ביחסה האוהד של ממשל טראמפ לישראל

טראמפ בכותל
טראמפ בכותל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן דוחה את הטענות העולות בארה"ב ועל ידי גורמים בישראל ולפיהם העלייה באירועי האנטישמיות בארה"ב קשורה לממשל טראמפ ויחסה האוהד לישראל.

בראיון לרשת ב' אמר פרידמן, כי "מדובר בהשערה מגוחכת – אין שום דבר שמקשר את ממשל טראמפ לעלייה באנטישמיות".

פרידמן הוסיף, כי "כבר בתחילת כהונת טראמפ אנשים ניסו לחבר בינו לבין ימנים קיצונים, ולא לקח הרבה זמן עד שאפילו קיצוני הימין דחו את טראמפ ואמרו שהם נגדו".

"אני מתנגד לכל ניסיון להפוך את האנטישמיות לדבר פוליטי. אין לזה דבר שקשור לנשיא, זאת מחלה שנוגעת בעולם כבר מאות שנים. עלינו לעשות עבודה טובה יותר בלהגן על כל המיעוטים. אני משוכנע שהנשיא טראמפ הוא אחד המתנגדים הבולטים לאנטישמיות". אמר פרידמן.

לדבריו, "על אף האירועים האחרונים, אמריקה היא לא מקום מסוכן יותר ליהודים, אני חושב שהיא בטוחה יותר מרוב המקומות. השאלה היא, האם אנחנו יכולים לסבול אפילו אובדן אחד של חיים? זה משהו שאפילו יהודים ולא יהודים לא יכולים לסבול.

"אנחנו חייבים לעבוד טוב יותר כדי לחנך אנשים להיות מכבדים וסובלניים כלפי השונה, לא משנה מה הדת שלהם או כל מאפיין ייחודי אחר שלהם. אנחנו תמיד יכולים לעשות עבודה טובה יותר, אנחנו חייבים לעשות עבודה טובה יותר, אני לא חושב שזה הופך את אמריקה למקום לא בטוח".

השארת תגובה