פניה לזליבר: "הדרת נשים בבתי כנסת"

על רקע הוראת המשנה ליועהמ"ש לעיריית חולון שלא לאפשר שיעור תורה בהיכל הטוטו בהפרדה, שיגר עו"ד משה אוסדיטשר מכתב נוקב לזילבר בו הוא קובל על הדרת החרדים במרחב הציבורי

אילוסטרציה: בית כנסת
אילוסטרציה: בית כנסת
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

לאחר שפורסם כי המשנה ליועמ"ש הגב' דינה זילבר הורתה לעיריית חולון לקיים את שיעורו של הרב יגאל כהן בהיכל הטוטו ללא הפרדה בין גברים לנשים, שיגר עו"ד משה אוסדיטשר מכתב לגב' זילבר, בו הוא מאשים אותה בפגיעה באורח חייהם של האוכלוסייה החרדית.

במכתב כותב אוסדיטשר, "כאדם המשתייך לציבור החרדי, נעצבתי לגלות כי, פעם אחר פעם, עולה טענה על הדרת נשים וכו', כאשר, טועני הטענה, אינם מעוניינים לקחת חלק באותו אירוע בו נעשית 'הדרה' וכל שעומד לנגד עיניהם הוא, פופוליזם וניסיון להשתלח בציבור שלם, אשר בוחר לנהל את חייו באורח מסוים".

"אציין כי טענות כאלו ואחרות בדבר הדרת נשים במגזר הציבורי אינה יכולה לעמוד במבחן ההיגיון, מאחר וככל הידוע לך, קיימת הפרדה מגדרית במקומות רבים, תוך שמשום מה הדגש היחיד שניתן הוא בגין הפרדה מגדרית הנעשית על רקע הלכתי ונוגעת לציבור החרדי והדתי בלבד". הוא ממשיך.

"בנקודה זו אציין בפנייך שככל ואכן לא ניתן על פי דין להורות על הפרדה מגדרית במבני ציבור הרי שבכלל בתי הכנסת בישראל (המופעלים על ידי הרשויות המקומיות) נעשית הפרה תמידית של הוראות הדין מאחר וקיימת הפרדה בין נשים לגברים בשעת תפילה".

את מכתבו הוא מסיים, "אין בליבי ספק כי אורח חייו של הציבור החרדי לא יוכל לדור בכפיפה אחת עם הדרתו בפועל ורמיסת זכויותיו האזרחיות ויפעל בכל דרך לשינוי לרבות חקיקה התואמת את ערכיו".

2 תגובות
  1. כל הכבוד אולי שישאל את גב' זילבר מדוע שרותים נפרדים לא נחשב הדרה של המין השני

  2. לפני שבוע היה מרוץ נשים בת"א למה שם לא ביטלו כי זה היה מרוץ רק לנשים

השארת תגובה