איש התקציבים וחבר מהצבא: מנכ"ל 'חוסן לישראל'

פרסום ראשון: בני גנץ ימנה בימים הקרובים את אגאי יחזקאל למנכ"ל המפלגה • 'איש המספרים' שליווה את גנץ בנבכי תקציב הביטחון, ליווה בהתנדבות את הקמת 'כחול לבן' וכיהן כ'ראש מטה בכירים'

אגאי יחזקאל עם בני גנץ | צילום: דובר צה"ל
אגאי יחזקאל עם בני גנץ | צילום: דובר צה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר תקופת התאוששות ממערכת הבחירות ולקראת שגרת אופוזיציה בכנסת, מבססים במפלגת 'חוסן לישראל' את מפלגתם עם מינוי מנכ"ל חדש. מי שימלא את התפקיד הוא אגאי יחזקאל, תא"ל במיל' ומי שהיה קרוב מקצועית ואישית לבני גנץ, מתקופת שירותם בצה"ל.

תפקיד המנכ"ל הוא בעיקר פרוצדוריאלי, הכולל טיפול שוטף בתקציבי המפלגה, הקמת סניפים במקרה הצורך, וניהול שוטף של מוסדות המפלגה ככל שיהיו. בהיות ומדובר במפלגה חדשה חסרת כל שלד מפלגתי קיים, מדובר בתפקיד מאתגר.

בשלב זה, ימונה יחזקאל למנכ"ל 'חוסן לישראל' בלבד – הכוללת 15 חברי כנסת – ואילו 'יש עתיד' ותל"ם, השותפות המרכיבות את 'כחול לבן', ינוהלו בנפרד. במפלגה עדיין בוחנים האם לאחד כוחות גם מבחינה ניהולית.

ההיכרות של יו"ר 'חוסן לישראל' עם אגאי יחזקאל הולכת שנים רבות אחורה. אחרי שכיהן בתפקידי מפקד עוצבת הפלדה וקצין שריון ראשי, מונה יחזקאל בשנת 2012 לראש חטיבת תכנון באגף התכנון, תחת הרמטכ"ל בני גנץ. בתפקיד זה היה אחראי לתקציבי פרויקטים ולמעשה, היה ל'איש המספרים' של תקציב הביטחון.

כשהוקמה 'חוסן לישראל', לקח איתו גנץ את יחזקאל, שכבר פרש מצה"ל, והפקיד אותו על התחום בו הוא הצטיין – התקציב. הוא טיפל מאחורי הקלעים בכל סוגיות המימון ובנוסף, החזיק בתואר 'מנהל מטה בכירים בכחול לבן'.

את תפקידיו בתקופת הבחירות עשה בהתנדבות וכעת, כאמור, הוא צפוי לקבל מינוי רשמי ובמשרה מלאה של מנכ"ל המפלגה.

תגובה אחת
  1. הגאי יחזקאל אינו מועל בתפקידו

השארת תגובה