רגב: "יש כבוד לנשיא – לנשיא יש פחות לראה"מ"

"אני לא מבינה למה הנשיא התכוון במסר שהעביר לליכוד, 'הקואליציה צריכה לבוא עם כבוד של מנצחים'? מה זה האמירה הזאת? מה זה כבוד של מנצחים? מה, נציע להם לאופוזיציה תיקים?

הנשיא ראובן ריבלין מטיל על רה"מ בנימין נתניהו את תפקיד הרכבת הממשלה. צילום : חיים צח / לע"מ
הנשיא ראובן ריבלין מטיל על רה"מ בנימין נתניהו את תפקיד הרכבת הממשלה. צילום : חיים צח / לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שרת התרבות מירי רגב תוקפת את הנשיא רבלין על רקע דבריו בישיבה החגיגית שהתקיימה אמש במליאת הכנסת.

בדבריו קרא הנשיא לאיחוד בעם כשהוא מתייחס למערכת הבחירות הסוערת שחלפה, "עכשיו צריך להגיד די, להניח את חרבות הבחירות ולנקות את הלכלוך – לנצח בכבוד ולהשתחרר מתחושת הקורבנות – הקואליציה צריכה לבוא עם כבוד של מנצחים – יש לשים סוף להתנגשות המסוכנת בין הרשות המחוקקת לשופטת".

השרה רגב תוקפת את הדברים ותוהה, "אני לא מבינה למה הנשיא התכוון. מה זה 'הקואליציה צריכה לבוא עם כבוד של מנצחים'? לא מבינה את האמירה הזאת. מה זה כבוד של מנצחים? מה, נציע להם לאופוזיציה תיקים? אם הנשיא בא ומדבר על שלום, על חיבור, על צמצום אותו פילוג שמדברים עליו, אז האמירה שלו הייתה מיותרת".

רגב נשאלה האם אין בדברי הנשיא מסר של 'לא לדרוס את האופוזיציה, ולא לסמן אותה כאויב'?
רגב השיבה, "אף אחד לא מסמן אף אחד כאויב. כולם מבינים שבמהלך בחירות הסיעות יוצאות אחת כנגד השנייה. יש ויכוחים, יש חילוקי דעות, לא צריך להיבהל מזה. בסופו של יום לכל מפלגה יש את האג'נדה שלה, זה בסדר לבוא עם חילוקי דעות. החכמה היא לדעת איך לפתור אותן".

"כשיושב הנשיא שהוא לכאורה רוצה להראות שהוא האחראי הבוגר, ולכאורה בא ומדבר על איחוד, כשהוא אומר אמירה כזאת, מין עקיצה לקואליציה או כמו העקיצה שהוא אמר: "לא אומרים לא יהודים, אומרים ערבים", בסופו של יום מי שמדבר ורוצה שלום ומדבר על איחוד, גם הוא צריך לדבר את המסר שהוא רוצה להעביר, דרך איחוד ולא דרך פילוג".

במהלך הדברים שנאמרו בראיון לתכנית "חדשות הבוקר" הוסיפה רגב ואמרה, כי "יש לנו כבוד גדול לנשיא, אבל כנראה שלנשיא יש פחות כבוד לקואליציה, לראש הממשלה ולסיעת הליכוד אם הוא מרשה לעצמו לעקוץ את ראש הממשלה ואת הקואליציה דווקא בישיבה החגיגית הזאת כאן בכנסת. הוא אומר בעצם הפוך מהמסר שהוא משדר".

לדבריה, "מותר לתקוף גם את רשויות החוק. עם כל הכבוד, הם לא מעל החוק, ההפך הוא הנכון. בהרבה מאוד פעמים הם חושבים שהם מעל החוק אבל הם לא. מותר בהחלט להביע ביקורת ואני מזכירה לך, אם תלכי קצת אחורה, שהנשיא עצמו תקף בתפקידים הקודמים שלו את מערכת החוק. לגבי השימוע, אין קשר בין הדברים שהוא אמר לשימוע".

השארת תגובה