תחילת מסורת: ריבלין חתם ב"ספר הנשיאים"

הכנסת יסדה היום נוהג חדש והשיקה את "ספר הנשיאים" של משכן הכנסת – הנשיא כתב: כי "בדמוקרטיה הפרלמנטרית שלנו הכנסת ורק הכנסת היא נציגתו של הריבון, העם בישראל"

הנשיא ריבלין חותם בספר הנשיאים של הכנסת
הנשיא ריבלין חותם בספר הנשיאים של הכנסת
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בכנסת הושק היום לראשונה "ספר הנשיאים" של המשכן.

בהודעה רשמית המתפרסמת מטעם דוברות הכנסת נאמר, כי זוהי תחילתה של מסורת בה חותם נשיא המדינה בספר מיוחד, הכרוך בהידור, בו יברכו מעתה נשיאי ישראל את חברי הכנסת לכבוד השבעתם.

נשיא המדינה שלא הסתיר את התרגשותו להיות הנשיא הראשון אשר מותיר את חותמו ב"ספר הנשיאים" כתב, כי "בדמוקרטיה הפרלמנטרית שלנו הכנסת ורק הכנסת היא נציגתו של הריבון- העם בישראל שזכינו להיות משרתיו ונציגיו. שנים רבות כיהנתי כחבר כנסת מן המניין בבית הזה. הייתי בקואליציה ובאופוזיציה, כיהנתי כשר בממשלה וכיושב ראש הכנסת".

עוד כתב הנשיא, כי "בית המחוקקים שלנו, הרשות המחוקקת היא עמוד התווך של הדמוקרטיה הישראלית לצדם של הרשות השופטת והמבצעת. יושבי הבית הזה אינם רק שליחי הצבור- כי אם מנהיגיו. מוטלת עלינו, עליכם, דור ההמשך של המנהיגות הפוליטית הישראלית, האחריות והחובה לאפשר ולעודד את נדנודה התקין והמתמיד של מטוטלת הוויכוח בין הרוב למיעוט. רק קיומו של ויכוח אמיתי מהווה את זכות הקיום של הבית הזה; רק בכוחו להבטיח את חוסנה של הדמוקרטיה בישראל ואת חוסנה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

טקס החתימה נערך בפתח לשכת יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין שנבחר לכהן בתפקיד זו הפעם השלישית ברציפות.

השארת תגובה