כחלון: לא שכירים, לא מתאחדים עם הליכוד

עושה סוף לשמועות: כחלון עושה סוף לדיווחים על מגעים למיזוג עם 'הליכוד', "כולנו תמשיך לכהן ולשרת את הציבור כמפלגה עצמאית – הגענו להיות שותפים ולא שכירים"

כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יושב ראש 'כולנו' השר משה כחלון נועד היום עם חברי מפלגתו בחדר הסעה בכנסת לישיבה החגיגית הראשונה בכנסת ה- 21 כאשר התבוסה שנחלה המפלגה בבחירות הורגשה היטב בחלל החדר.

בדברי הפתיחה ביקש כחלון לעשות סוף לחרושת השמועות על מגעים למיזוג עם הליכוד והבהיר, "מפלגת כולנו עצמאית ותמשיך להיות עצמאית. נא לא לשים לב לכותרות המוזמנות. כולנו תמשיך לכהן ולשרת את הציבור כמפלגה עצמאית. הגענו להיות שותפים ולא שכירים.

"אני שמח לראות אתכם כאן היום, חבריי לסיעת כולנו, בפתח הכנסת חדשה
.
מדינת ישראל עברה מערכת בחירות לא פשוטה. סדר היום הכלכלי חברתי שעברנו בארבע השנים האחרונות בהצלחה רבה נדחק מסדר היום. היה לנו אתגר גדול להבליט לציבור את סדר היום.

בכל זאת הצלחנו לקבל תמיכה של כ-152,000 ישראלים זה מספר גדול שמראה שכולנו היכתה שורשים בארבע השנים האחרונות. למפלגת כולנו שורשים עמוקים בזירה הפוליטית של מדינת ישראל, וראינו מה קרה למפלגות אחרות.

למי שהיה ספק, והיו לרבים ספק, מפלגת כולנו חיה ובועטת. זו הצלחה אדירה.

בארבע השנים האחרונות היינו שם שוב, ושוב, ושוב כדי לוודא שמה שמנחה את הממשלה הוא טובת הציבור, טובת האזרח ושמירה על הממלכתיות. לאור תוצאות הבחירות, האתגרים האלה יהיו עבורנו הרבה יותר קשים.

השיחות הקואליציוניות רק בראשיתן. אני לא מציע להתרגש מאף כותרת שיוצאת. כרגע זה זמן הספינים, הכותרות והפייק ניוז. נא לא להתרגש.

מתקיים שיח ישיר ביני לבין ראש הממשלה בנושא הזה, כמו גם נושאים חשובים נוספים שנמצאים על סדר היום הכלכלי והמדיני גם בעת הזו. לא הקמנו צוות מו"מ. כרגע אין לנו שום הסכם ושום סגירה. אנחנו מחכים לראות כיצד יסגרו הדברים עם יתר המפלגות.
האתגרים הם לא פשוטים.

מפלגת כולנו עצמאית ותמשיך להיות עצמאית. נא לא לשים לב לכותרות המוזמנות. כולנו תמשיך לכהן ולשרת את הציבור כמפלגה עצמאית. הגענו להיות שותפים ולא שכירים.

יש לנו סיעה מנוסה ומגובשת, עם יכולת עשייה מוכחת. אני סומך עליכם שתשרתו את עם ישראל בצורה הטובה ביותר בכנסת ה-21.
זו הכנסת החמישית שלי. אני מברך את כל המצטרפים לבית הזה ומאחל שכולם יעשו רק טוב לעם ישראל, באופן ממלכתי שמכבד את האזרחים ששלחו אותנו לכאן."

השארת תגובה